امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30728
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در مراسم شب قدر مسجد دانشگاه ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در مراسم شب قدر مسجد دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به آیه 24 سوره ابراهیم مبنی «کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاء» گفت: مثل جان پاک مانند درخت پاکیزه است که ریشه دارد انسان‌هایی که ریشه ندارند با هر طوفانی کنده می‌شوند همچنین انسانی که ریشه ندارد حیثیت و آبرویش را به راحتی از دست می‌دهد اما طوفان‌ها نمی‌‌توانند به راحتی ریشه انسان پاک را از بیخ و بن برکنند.

وی اظهار داشت: شرط اول پاک بودن در «کَلِمَةً» معنای آن است؛ بعضی‌ها در زندگی بی‌معنا بوده و هیچ ارزش و انرژی نداشته، منفی منفی هستند اگر مثل کلمه پاک، درخت است در مسیر رشد قرار می‌گیرد ای کاش فرصتی بود تا دعاهای قرآنی را بررسی می‌کردیم و از خود قرآن می‌آموختیم که چگونه خدا را بخوانیم و چه چیزی از او طلب کنیم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ما در قرآن کریم بر اساس آیه «رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنکَ رَحْمَةً وَهَیِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا» به خداوند عرضه می‌داریم تو مالک و صاحب من هستی و ربوبیت از آن توست تو مرا تربیت می‌کنی و رشد می‌دهی و در مسیر باروری و پیشرفت قرار می‌دهی بنابراین ما می‌‌توانیم ظرفیت پیدا کرده و متصف به صفات الهی شده و در بهشت برین از مظاهر صفات خداوند باشیم.

وی ادامه داد: ما از خداوند متعال در شب‌های قدر درخواست می‌کنیم که خاکسترها را از گوهر جان ما برطرف کند تا ریشه و فرع و ساقه وجود ما به رشد برسد و شاخسارش جهانگیر شود؛ ‌فرا زمانی، فرا مکانی، فرا جهانی و فرا مملکتی همچنین از خداوند می‌خواهیم که وجود ما همانند آفتاب باشد که شرق و غرب را در پرتو خویش قرار داده و مایه حیات همه موجودات ذی حیات را فراهم کند.

حجت‌الاسلام صدیقی با بیان «وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاء» تصریح کرد: خداوند حضرت زهرا(س) را «کوثر» نامید، فاطمه (س) تنها برای زمان خویش نبود بلکه علم و نسل حضرت زهرا کثیر است و آنچه برای بشریت مایه بقا می‌شود دانش و حکمت بوده و به واسطه فیوضاتی است که به انسان تداوم می‌بخشد.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: تمام بدبختی‌های بشر و طغیان او برای این است که خود را مستغنی می‌بیند؛ قرآن نمی‌گوید دارایی، انسان را به طغیان می‌کشاند بلکه اعلام بی‌نیازی اوست؛ قارون هم معتقد بود که تخصص، او را به این ثروت رسانده است همچنین فرعون نیز به جایی رسید که گفت: «أَنَا رَبُّکُمُ الْأَعْلَى».

وی با اشاره به گفت‌وگوی حضرت سلیمان با مورچه گفت: امام زمان(عج) اگر ما کمتر از مورچه‌ایم اما تو کمتر از سلیمان نیستی، تمام مخلوقات مجذوب جذبه‌های ولایت مطلقه شما هستند و ما به نوازش‌های شما نیاز داریم و از این رو حال و گریه ما منهای وساطت و شفاعت شما به جایی نمی‌رسد.

حجت‌الاسلام صدیقی خاطرنشان کرد: شیطان 6 هزار سال عبادت کرد اما اگر وصل به امامت و ولایت بود صِفرهای او در کنار عدد صحیح قرار می‌گرفت و او را جاودان می‌ساخت اما خداوند متعال به واسطه نافرمانی او فرمود «فَاخْرُجْ مِنْهَا فَإِنَّکَ رَجِیمٌ».

وی یادآور شد: خداوند شب قدر را فرصتی قرار داد که ما صفرهای وجودمان را در برابر عدد صحیح امامت قرار دهیم تا امام زمان (ع) نیز بضاعت ما را ببیند، ما بر این باور هستیم که با یک شب گریه کردن، همه موانع ما بر طرف خواهد شد اما باید گفت: قطره‌ای که از دریا جدا شده باشد در واقع، باد او را جدا کرده و حقیقتش سراب است و ما باید همواره دست توسل به دامان امام زمان (عج) داشته باشیم.

وی با اشاره به آیه «وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا» گفت: راه مردم ما راه امامت است آن‌ها قطب را پیدا کرده‌اند جامعه‌ای که امامت و ولایت دارد اخلاق هم دارد بنابراین انتظار ما از مجلسی‌ها و دولت آن است که نظام ما نظامی اسلامی و اخلاقی است از این رو نکند هر گروهی که غالب می‌شود به جان گروه مغلوب بیفتد و تسویه حساب‌ها شروع شود این در شأن یک مسلمان نیست و مسلمانی که امامت دارد تمام امورش با آن تطبیق پیدا می‌کند و از این جهت است که خداوند متعال در قرآن کریم پیامبر را با «وَإِنَّکَ لَعَلى خُلُقٍ عَظِیمٍ» معرفی می‌کند.

وی اظهار داشت: امروز روز مهربانی و تعاون نسبت به یکدیگر است دوران دوران سازندگی است و دوران تخریب و درگیری‌های داخلی گذشته است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به آیه 159 سوره آل عمران مبنی بر «فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِی الأَمْرِ» گفت: این آیه منشور سیاسی حکومت ما است و خداوند به پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید: نه تنها دلت را نسبت به آن‌ها صاف کن بلکه واسطه‌ای شو تا من آن‌ها را ببخشم، «وَشَاوِرْهُمْ فِی الأَمْرِ» به آنها شخصیت بده و زمینه حضور آن‌ها را در جامعه فراهم کن بنابراین امروز روز اعتصام به حبل‌الله است.

وی گفت: زبان حال ما همانند فرزندان یعقوب (ع) است که وقتی آن‌ها عزت و کرم یوسف (ع) را دیدند از گذشته خویش پشیمان شدند مگر ما نیز انقلاب نکرده‌ و رفع فتنه‌ها را نداشته‌ایم؟! آیا وقت آن نرسیده است که از گذشته خودمان توبه کنیم و همانطور که فرزندان یعقوب به پدرشان عرضه داشتند «یَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا إِنَّا کُنَّا خَاطِئِینَ» با اینکه فرزندان یعقوب(ع) یوسف (ع) را اذیت کرده بودند اما یعقوب (ع) در حق آنها دعا کرد و ما هم از امام زمان (ع) می‌خواهیم که در حق ما دعا کند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار