امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3073
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 116
به گزارش فارس به نقل از صدای روسیه، «انریکو لتا» نخست‌وزیر جدید ایتالیا که روز گذشته درخواست «جیورجیو ناپولیتانو» رئیس‌جمهور این کشور را برای تصدی ...

به گزارش فارس به نقل از صدای روسیه، «انریکو لتا» نخست‌وزیر جدید ایتالیا که روز گذشته درخواست «جیورجیو ناپولیتانو» رئیس‌جمهور این کشور را برای تصدی سمت نخست‌وزیری پذیرفت از سیاست‌های ریاضت اقتصادی اتحادیه اروپا انتقاد کرد و آن را دور از ذهن خواند.

این سیاستمدار 46 ساله برای تشکیل کابینه‌ای که حمایت چندین حزب را تضمین کند و بتواند حمایت ر‌أی اعتماد قانونگذاران را به دست آورد، با چالش‌های دشواری روبرو است.

رأی‌گیری برای کابینه جدید لتا احتمالاً در روزهای آینده صورت می‌گیرد.

لتا پیش از این رهبر حزب راست‌گرای دموکراتیک بود و اکنون نیز معاون رهبر این حزب است که درباره اتحاد با «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر پیشین این کشور اختلاف‌نظر دارد.

بسیاری از معترضان کشورهای اروپایی در ماه‌های اخیر در اعتراض به اقدامات ریاضت اقتصادی تظاهرات گسترده‌ای برگزار کرده‌اند و در یکی از این موارد پس از اعلام تصمیم مدیران شرکت «گودیر» تولیدکننده تایر و لاستیک در خصوص تعطیل کردن کارخانه خود در شهر «امیان» فرانسه و حذف یک هزار و 173 فرصت شغلی، کارکنان این کارخانه به همراه نمایندگان اتحادیه‌های کارگری مقابل مقر اصلی این شرکت در فرانسه واقع در حومه غربی پاریس اقدام به تجمع اعتراضی کردند.

نرخ بیکاری در حوزه یورو به دلیل سیاست‌های ریاضت اقتصادی و تعدیل نیروی گسترده شرکت‌های دولتی و خصوصی به حدود 12درصد رسیده است. نرخ بیکاری جوانان در این حوزه هم به 24.2 درصد رسیده است.

در حال حاضر مجموعه حوزه یورو نیز در وضعیت رکود به سر می‌برد و به نظر نمی‌رسد که فعلا از رکود خارج شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها