امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30733
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 158
محمد دهقان عضو هیئت رئیسه  مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به روز جهانی قدس، ...

محمد دهقان عضو هیئت رئیسه  مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به روز جهانی قدس، اظهار داشت: اقدام امام‌خمینی (ره) در نامگذاری آْخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس در واقع برای به صحنه آوردن ملت‌های مسلمان برای مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی و استکبار جهانی بود.

وی افزود: امام اعلام کرد اگر هر کدام از مسلمانان یک سطل آب بریزند، اسرائیل را آب می‌برد و با همین فکر آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس اعلام کردند تا هم ملت ایران و هم ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه جهان این بستر را آماده ببینند که در یک روز همه با هم فریاد ضداسرائیلی و ضدآمریکایی سر دهند، این موضوع اولاً زمینه پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین را فراهم کرد و هم پایه‌های رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورد و بی‌آبرویی و رسوایی برای پشتیبانان رژیم صهیونیستی و در رأس آنها آمریکا ایجاد کرد.

نماینده طرقبه و چناران در مجلس همچنین گفت: امروز آمریکا و سایر هم‌پیمانان غربی‌اش که ادعای دموکراسی و حقوق بشر و رعایت حقوق مظلومان و سردمداری جامعه جهانی را داشتند، بین ملت‌ها رسوا شدند.

وی بر همین اساس یکی از دلایل اصلی رسوایی آمریکا را جنایت‌های رژیم صهیونیستی در فلسطین و خون‌های به ناحق ریخته‌ای دانست که از کودکان و زنان و مردان فسلطینی بر زمین ریخته شد.

دهقان ادامه داد: جنایت بی‌سابقه تاریخ در فلسطین جلوی چشم جهانیان به نمایش گذاشته و موجب رسوایی و بی‌آبرویی رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آنان در دنیا شد.

به گفته وی، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، فلسطینی‌ها ناامید بودند، اسلحه‌هایشان را زمین گذاشته و تعداد زیادی از آنان تسلیم و آواره شده بودند، تعدادی هم که مانده بودند به فکر نوعی سازش در برابر رژیم صهیونیستی بودند، ولی با پیروزی انقلاب اسلامی و اعلام روز قدس به عنوان روز پشتیبانی از ملت مظلوم و مسلمان فلسطین، آنان جان گرفتند و در ابتدا به جای پرچم ناسیونالیستی، پرچم اسلام را به عنوان نماد مبارزه بلند کردند که این یکی از دستاوردهای روز جهانی قدس بود.

این نماینده مجلس اضافه کرد: فلسطینی‌ها با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، این انگیزه را پیدا کردند که دوباره مبارزه را آغاز کنند، لذا گروه‌های جدیدی از فلسطینی‌ها مانند جنبش حماس و جهاد اسلامی به صحنه آمدند و مبارزه با رژیم صهیونیستی را آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: روز جهانی قدس و پشتیبانی ملت ایران از یک سو و مقاومت فلسطینی‌ها و مبارزه آنها با رژیم صهیونیستی و جنایات این رژیم غاصب از سوی دیگر، همه موجب شد ملت‌های مسلمان به تدریج به خروش درآیند و پا به پای ملت ایران به نفع فلسطین قیام کنند و این خیزش اسلامی و منطقه‌ای به تدریج خیزش جهانی را علیه رژیم صهیونیستی به وجود آورد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه امروز دیگر روز قدس صرفاً در ایران گرامی داشته نمی‌شود بلکه روز قدس در همه کشورهای اسلامی و غیراسلامی و حتی در غرب هم مورد توجه قرار می‌گیرد، تأکید کرد: واقعاً امروز قدس به روز جهانی تبدیل شده است.

وی با ذکر این نکته که به برکت مقاومت در چند سال اخیر شاهد یک بیداری اسلامی در جهان و خیزش ملت‌های مسلمان علیه استکبار بودیم، گفت: مهمترین دستاورد بیداری اسلامی به خطر افتادن منافع اسرائیل بود به عنوان مثال مصری که سال‌ها در خدمت رژیم صهیونیستی و آمریکا بود، امروز به یکباره به یک مصر انقلابی تبدیل شده و در برابر منافع رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها می‌ایستد.

محمد دهقان با بیان اینکه آمریکا سال گذشته تلاش کرد تا پاتک بیداری اسلامی را با ایجاد اختلاف بین ملت‌ها و درگیری بین آنان از مسلمان بزند، متذکر شد: آمریکایی‌ها سعی کردند اختلاف بین شیعه و سنی را تشدید و بین آنان شکاف ایجاد کنند، تلاش کردند بین یک ملت هم مذهب تفرقه و درگیری ایجاد کنند، اما باید بدانیم نکته‌ای که می‌تواند بیداری اسلامی را در منطقه تداوم بخشد و به تفرقه‌های القاء شده توسط آمریکا پایان دهد و توطئه پیچیده آنان در مصر و سوریه را خنثی کند، توجه به روز جهانی قدس است.

وی در خاتمه یادآور شد: روز قدس علاوه بر اینکه نقطه حمایت از فلسطین است، نقطه وحدت جهان اسلام در برابر توطئه‌های پیچیده آمریکاست، روز قدس روز رسوایی هم‌پیمانی رژیم صهیونیستی و آمریکا با برخی سران عرب منطقه و خط سازش است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها