امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30738
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 69
«مسعوده کروخی» نماینده مردم هرات در پارلمان افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سران برخی ...

«مسعوده کروخی» نماینده مردم هرات در پارلمان افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سران برخی کشورهای عربی را خودکامه و حامی تروریسم خواند و تصریح کرد: هر گونه بی‌توجهی در قبال ملت و یا گروه مظلوم، تزلزل پایه حکومت را به دنبال خواهد داشت و این بر اساس آموزه‌های دینی نیز اثبات شده است.

این نماینده پارلمان افغانستان اظهار داشت: برای مردم افغانستان سرزمین فلسطین، مکانی مقدس بوده و قدس شریف ارزش معنوی دارد، چرا که در آموزه‌های دینی از مقدس بودن این مکان همواره یاد شده است.

وی افزود: حال چه حکومت افغانستان بخواهد یا نخواهد، مردم افغانستان برای نابودی هر ظالمی که بخواهد به نوعی بر سرزمین و حریم شخصی هر انسانی به خصوص مسلمانان تعرض کند، مددکار خداوند هستند و هر لحظه انتظار می‌کشند که اشغالگری در سرزمین‌های فلسطین پایان یابد.

نماینده مردم هرات در پارلمان افغانستان، تأکید کرد: افغانستان کشوری است که اشغالگری را تجربه کرده و طعم آن را چشیده ولی چه کند که دست خالی و درگیر مشکلات اقتصادی، امنیتی و اجتماعی خود است.

کروخی افزود: همین که افغانستان با اسرائیل هیچ مراوده‌ای ندارد و تا همین ملت اسلامی باشد هیچ گونه ارتباطی میان این 2 کشور به وجود نخواهد آمد خود بیانگر جایگاه قدس نزد مردم مسلمانان افغانستان و عدم پذیرش اشغالگری سرزمین فلسطین از سوی اسرائیل است.                                                                                                                                         این نماینده افغان گفت: برخی کشورهای عربی هیچ زمان نخواستند حامی فلسطین باشند بلکه تنش را در کشورهای اسلامی با حمایت از گروهای تروریستی، اسلام‌گراهای افراطی و متعصب و بمب‌گذاران انتحاری افزایش داده و نقش خود را ایفا کردند و اکنون هم این کار را انجام می‌دهند و این مسئله بر هیچ فرد عاقلی پوشیده نیست.

به گفته وی، سرزمین فلسطین منابع مالی و درآمدزا ندارد اما با این وجود اکنون 2 گروه در آن سرزمین با حمایت‌های کشورهای مختلف فعالیت دارند که این خود بیانگر ضعف مسلمانان در وحدت و یکپارچگی است.

وی افزود: از سوی دیگر همان کشورهای عربی خودکامه کشور فلسطین را بیگانه می‌دانند در غیر این صورت تاکنون بارها اشغالگری در قدس پایان یافته بود.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار