امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30741
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، « نبیل فهمی» وزیر خارجه دولت موقت مصر در نشست خبری مشترک با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، « نبیل فهمی» وزیر خارجه دولت موقت مصر در نشست خبری مشترک با «گیدو وستروله» در قاهره تأکید کرده دولت مصر به اجرای نقشه راه متعهد است.

وی افزود که دولت لا هرگونه خشونت با ابزار قانون مقابله خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که امنیت کشور به خطر بیافتد.

فهمی تأکید کرد که مصر بر اساس منافع خود تصمیمات مربوط به کشور را خواهد گرفت و ابراز اطمینان کرد که کشور در مسیر صحیح قرار گرفته است.

از سوی دیگر وزیر خارجه آلمان نیز با تأکید بر اینکه برلین از گفتمان سیاسی برای حل بحران مصر حمایت می کند گفت که کشورش در امور داخلی مصر دخالت نخواهد کرد و مردم مصر خود باید آینده خود را تعیین کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا آلمان تحولات مصر را بعد از برکناری مرسی بر اساس قوانین بین المللی بررسی نکرده است گفت که ساعتهای اولیه هر اتفاق تاریخی زمان مناسبی برای بررسی و اظهار نظر درباره آن نیست و زمان کافی برای روشن شدن همه جوانب مسئله وجود ندارد.

قرار است امروز وزیر خارجه آلمان با «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت و «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع و معاون اول نخست وزیر دیدار کند.

وستروله پیشتر درخواست داده بود که با «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر که در حصر به سر می برد دیدار کند که مقامات مصری با این مسئله مخالفت کردند.

وستروله دومین مقام و اولین وزیر خارجه اروپایی است که بعد از «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا برای بررسی تحولات سیاسی این کشور بعد از عزل مرسی، به مصر سفر کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها