امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30748
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بخش «دولت قرآنی» در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بخش «دولت قرآنی» در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تداعی‌گر حماسه حضور مسلمانانی از سراسر جهان و تلاش‌های آن‌ها برای داشتن جامعه‌ای اسلامی است.

طراحی این بخش همچون دایره‌ای با سه لایه، مورد استقبال بازدیدکنندگان بسیاری قرار گرفته است. بر روی دیوارهای لایه بیرونی این بخش که وسعت بیشتری نسبت به لایه‌های دیگر دارد، عکس و پوسترهایی با سایزهای بزرگ نصب شده که دستاوردهای مسلمانان را به تصویر کشیده است.

تصویر از ماهواره امید که یکی از دستاوردهای دولت جمهوری اسلامی ایران است تلاش مسلمانان برای رسیدن به جامعه آرمانی با سبک زندگی اسلامی را تجسم می‌کند.
ظلمی که پایدار نماند

در لایه دیگر از این بخش تصاویری از مستکبران زمان که به مسلمانان ظلم کردند دیده می‌شود. یکی از این تصاویر که بیشتر جلب توجه می‌‌کند تصویری از عاقبت «قذافی» دیکتاتور لیبی است که بسیاری از مسلمانان این کشور را مورد آزار و اذیت قرار داد و باعث تخریب مساجدی در این کشور شد اما در نهایت این ظلم پایدار نماند.

در زیر هر کدام از تصاویر این بخش آیاتی مرتبط با عکس نوشته شده است تا پیام هر تصویر برای بازدیدکنندگان بهتر قابل درک باشد. در گوشه‌ای دیگر تصاویری از مظلومیت مردم فلسطین و جنگ نابرابر دیده می‌شود. در یکی از این تصاویر که جوانان فلسطینی با پرتاب کردن سنگ در مقابل گلوله‌های رژیم غاصب صهیونیستی برای رسیدن به دولت قرآنی مقاومت می‌کنند، نگاه مادری مظلوم در حال اشک ریختن توجه بسیاری از بازدیدکنندگان این بخش را به خود جلب کرده است.

در لایه پایانی از این بخش، تصویری از مردان و زنان کشورمان که با افتخار در راه رسیدن به دولت قرآنی گام برداشته و جان خود را فدا کردند به طور پیوسته و کنارهم مشاهده می‌شود. به این تصاویر که می‌نگری عکس کودکانی را می‌توان دید که با وجود سن کم، درک بالایی از دین خود داشتند و در راه خدا از هیچ کوششی دریغ نکردند تا جایی که حتی جان خود را در راه اسلام می‌دهند تا گوشه‌ای از دولت قرآنی در جهان پیاده شود و ما در این زمان با آسایش زندگی کنیم.
جهاد و مبارزه کلید دولت قرآنی

در مرکز این بخشِ دایره‌وار، ستونی بلند با رنگ آبی آسمانی قرار دارد که تداعی‌گر آسمانی آبی و پرواز طواف‌وارانه و ملکوتانه فرشتگان زمان و شهیدان است.

حجت‌الاسلام «مهدی زروندی» غرفه‌دار بخش «دولت قرآنی» در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه در این بخش ویژگی‌های دولت قرآنی از دیدگاه کلام وحی با طراحی خاصی به نمایش گذاشته شده است، گفت: برای فهم بیشتر دولت قرآنی برای افراد تصاویری همراه با آیات قرآن کریم بر دیوارها نصب شده است تا بازدیدکنندگان با دیدن تصاویر آیات و پیام آن را بهتر درک کنند.

حجت‌الاسلام زروندی تصریح کرد: در این بخش با استفاده از عکس‌ها، آیات و طرح سؤالاتی با موضوع همان عکس‌ها و همچنین تصاویری در مورد نقض آن آیات هدف عمده‌ای که یک دولت قرآنی باید داشته باشد ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه تصاویر تأثیرگذاری بیشتری بر مخاطب دارد، اظهار داشت: در لایه‌های این بخش دولتمردانی از سراسر جهان که نتوانستند در راستای مضامین الهی حرکت کرده و به دلیل اینکه می‌خواستند با زور بر مردم حکومت کنند با شکست مواجه شدند در معرض نمایش گذاشته شده است تا عبرتی برای آیندگان باشد.

حجت‌الاسلام زروندی هدف از تشکیل این بخش در بیست‌ویکمین نمایشگاه قرآن را نشان دادن ویژگی دولت قرآنی عنوان کرد و ادامه داد: امسال برای نخستین‌بار این بخش که وابسته به مؤسسه «کاظمیون» است در نمایشگاه قرآن ایجاد شده تا مردم با شناخت ویژگی دولت قرآنی در جهت این ویژگی‌ها حرکت کرده تا به حکومتی که مد نظر قرآن است برسیم.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها