امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30754
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اکبر هاشمی رفسنجانی بعد از ظهر روز چهارشنبه در دیدار جمعی از صاحب‌نظران حوزه فرهنگ و ادب، عرصه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اکبر هاشمی رفسنجانی بعد از ظهر روز چهارشنبه در دیدار جمعی از صاحب‌نظران حوزه فرهنگ و ادب، عرصه فرهنگ و هنر و مسائل اجتماعی را از جمله اولویت‌هایی دانست که باید به آن توجه ویژه کرد.

وی تصریح کرد: امور فرهنگی را باید به دست خبرگان آن سپرد و نباید اجازه دهیم با نگاهی غیرکارشناسانه افراطی، روزنامه‌ای را حذف یا از انتشار کتابی جلوگیری کنند و مانع پخش فیلمی شوند که برای آن زحمت فراوان کشیده شده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر به عنوان سفرای فرهنگی یاد کرد که باید از نفوذ آنان برای رساندن پیام‌های فرهنگی و معنوی به جوانان و مردم دنیا استفاده شود.

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر ضرورت سیاست‌گذاری مستحکم فرهنگی و کاهش تصدی‌گری دولت در امور فرهنگی و هنری گفت: می‌توانیم بسیاری از امور فرهنگی و هنری را به نظام‌های صنفی و انجمن‌های ذی‌صلاح مردمی واگذار کنیم به طوری که می‌بینیم چگونه آنها به طور خودجوش مراسم‌های مذهبی و ملی از جمله شب‌های قدر، عاشورا و عید نوروز را باشکوه برگزار می‌کنند.

وی نقش شعر را در ساختن فرهنگ حماسی و سازنده، نقشی اساسی و غیر قابل انکار خواند و افزود: شعر سازنده پیام روشنی از تلاش و امید دارد و مثبت‌نگر و توان ‌افزاست که نمونه بارز آن اشعار دوران دفاع مقدس بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بی‌نظمی، قانون‌گریزی و فقدان اعتماد به نفس را از جمله موانع توسعه نام برد که برای تقویت آن به منابع غنی فرهنگی نیاز داریم.

در ابتدای این دیدار منوچهر محمدی (تهیه‌کننده سینما)، سهیل محمودی و ساعد باقری (شاعر)، حجت‌الاسلام عبداللهیان و آقای سراج و خانم‌ها فاطمه راکعی (شاعر) و شجاعی و طاهر‌پور به بیان دیدگاه‌های خود و نقد وضعیت موجود در عرصه‌های شعر و ادب، موسیقی، فیلم و تئاتر و نشر و انتشارات پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار