امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30767
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه نیویورک‌تایمز، یک مقام آمریکایی می‌گوید بنا بر ارزیابی‌هایی سرویس‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه نیویورک‌تایمز، یک مقام آمریکایی می‌گوید بنا بر ارزیابی‌هایی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا احتمال حملات مجدد اسرائیل به سوریه وجود دارد. این ارزیابی‌ها همچنین نشان می‌دهد که حمله اخیر به یک انبار تسلیحاتی در سوریه ناموفق بوده است. در این حمله که ماه گذشته انجام شد، یک انبار موشک‌های روسی در بندر لاذقیه سوریه هدف قرار گرفت.

ارزیابی‌های سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا نشان می‌دهد که بخشی از این موشک‌‌های وارداتی از روسیه، پیش از حمله از این انبار منتقل شده و در نتیجه حمله از بین نرفته‌اند. این موشک‌ها سطح به دریا بوده و به نوشته نیویورک‌تایمز هم آمریکا و هم اسرائیل آن را تهدیدی برای کشتی‌های خود می‌دانند.

مقام آمریکایی مورد استناد نیویورک‌تایمز به دلیل محرمانه بودن این اطلاعات خواسته است که نامش فاش نشود.

این چندمین مورد از حملاتی بود که ارتش رژیم‌صهیونیستی به بهانه جلوگیری از جابجایی محموله‌های تسلیحاتی در خاک سوریه انجام داده است. اسرائیلی‌ها بعد از این حملات سیاست سکوت را در پیش می‌گیرند و نقش داشتن در آن‌ها را نه تائید و نه رد می‌کنند. کاخ سفید هم از اظهارنظر در مورد این گزارش خودداری کرده است.

به نوشته نیویورک‌تایمز ادامه انتقال سلاح به سوریه، می‌تواند عاملی باشد که موجب حملات بعدی اسرائیل به سوریه باشد. رژیم‌صهیونیستی مدعی است که این تسلیحات ممکن است نهایتا به حزب‌الله لبنان تحویل داده شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها