امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30768
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 221
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «ایشان سید قیام‌الدین قاضی» یکی از روحانیون تاجیکستان در مطلبی که با موضوع ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «ایشان سید قیام‌الدین قاضی» یکی از روحانیون تاجیکستان در مطلبی که با موضوع «قدس شریف، قبله مسلمین» در شماره اخیر هفته‌نامه نگاه منتشر کرد به بیان تاریخچه‌ای از این سرزمین مقدس پرداخته است.

وی سپس درباره روز جهانی قدس می‌نویسد: روز جهانی قدس روزی است که یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی(ره) از مسلمانان جهان خواست تا آخرین جمعه ماه شریف رمضان را به عنوان «روز قدس» انتخاب و در این روز همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان و مظلوم فلسطین به نمایش بگذارند.

نویسنده این مطلب سپس این کلام حضرت امام خمینی درباره روز قدس را بیان می‌کند که فرمودند: «روز قدس تنها روز فلسطین نیست، روز اسلام است، روز حکومت اسلام است. روزی است که باید به ابرقدرت‌ها فهماند که دیگر آنها نمی‌توانند در ممالک اسلامی پیش‌روی کنند. من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم (ص) می‌دانم و روزی است که باید ما تمام قوه‌های خودمان را مجهز کنیم».

این روحانی تاجیک همچنین ادامه می‌دهد که پس از دعوت امام خمینی(ره)، این روز در ایران به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شد و هر ساله مردم ایران اسلامی و برخی از کشورهای اسلامی نظیر ترکیه، اندونزی، بحرین، لبنان، پاکستان و افغانستان و حتی برخی از کشورهای غیراسلامی نظیر آمریکا و انگلیس نیز تظاهراتی در برخی از مراکز اسلامی و با حضور گروهی از مسلمانان و غیرمسلمانان باشکوه‌تر و باعظمت‌تر از سال قبل برگزار می‌شود.

ایشان سید قیام‌الدین قاضی در پایان مطلب خود می‌نویسد: «ما نیز از دولت تاجیکستان که اکثریت قاطع جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند و کشور تاجیکستان نیز عضو سازمان همکاری کشورهای اسلامی است این اجازه را می‌خواهیم، تا مردم با اجازه دولت و به طور قانونی هر ساله تظاهرات مسالمت‌آمیزی را در جمعه آخر ماه شریف رمضان در دفاع از ملت مظلوم فلسطین برگزار کنند».

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها