امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30769
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 114
«روح الله قاری‌زاده»، از علمای برجسته اهل سنت افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به سابقه ...

«روح الله قاری‌زاده»، از علمای برجسته اهل سنت افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به سابقه تاریخی سرزمین مقدس بیت‌المقدس اشاره کرد و گفت: پیشینه قدس و بیت المقدس به 1500 سال قبل از میلاد می‌رسد و به عنوان یک عبادتگاه و قبله اول مسلمانان همیشه مورد احترام همه بوده است.

وی در ادامه افزود: پس از شکست و تجزیه امپراطوری عثمانی، قدس و فلسطین توسط غاصبان صهیونیستی اشغال شد و این سرزمین مقدس تحت اشغال غاصبانه قرار گرفت و قدرت‌های جهانی به خصوص انگلیس و آمریکا زمینه را برای مهاجرت صدها هزار یهودی به قدس آماده کردند.

قاری‌زاده در ادامه، به دخالت قدرت‌های بزرگ و زورگوی جهان در اشغال سرزمین قدس اشاره کرد و افزود: در سال 1917وزیر امور خارجه انگلیس به طور فوری طرح تشکیل دولت اسرائیل را در خاک فلسطین اعلام کرد و پس از جنگ جهانی دوم تعداد 600 هزار یهودی در قدس جای گرفتند.

وی در ادامه افزود: در سال 1947 بر اثر فشار آمریکا به سازمان ملل متحد 53 درصد از خاک فلسطین را به اسرائیل بخشیدند که این امر مورد اعتراض تمام کشورهای عربی و مسلمان قرار گرفت و همه به اتفاق این اشغال را محکوم و قعطنامه سازمان ملل را رد کردند.

وی در ادامه از جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها کشوری یاد کرد که در مقابل رژیم اشغالگر قدس ایستاده است و در این رابطه افزود: متأسفانه در حال حاضر کشورهای عربی پس از «جمال عبدالناصر» چندان مقاومتی از خود نشان نداده‌اند.

این عالم اهل سنت تأکید کرد که نظام جمهوری اسلامی ایران، در حالی که چند دهه‌ای که از تأسیس آن می‌گذرد، تنها کشوری است که در مقابل اسرائیل ایستاده و همیشه از کشور و مردم مظلوم فلسطین و قدس دفاع می‌کند.

قاری زاده در ادامه اظهار امیدواری کرد که کشورهای عربی نیز از جمهوری اسلامی ایران الگو بگیرند و با رژیم اشغالگر قدس مقابله کنند و خشم خود را از این رژیم غاصب نشان دهند.

وی در ادامه افزود: باید اقدامات جمهوری اسلامی ایران را ستود که علیه آمریکا، این شیطان بزرگ و رژیم اشغالگر قدس فریاد زده است و من از جمهوری اسلامی ایران و خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تشکر می‌کنم که اینگونه خشم و اعتراض خود را در مقابل رژیم اشغالگر قدس نشان می‌دهند.

مولوی قاری زاده در ادامه پیروی از راه امام خمینی(ره) مبنی بر مبارزه علیه رژیم اشغالگر قدس را وظیفه همگان اعلام کرد و افزود: جا دارد که از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) که روز جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس و روز فریاد بر سر رژیم اشغالگر قدس اعلام کردند یاد نموده و ما مسلمانان نیز راه امام خمینی(ره) را ادامه داده و همه ساله در روز قدس اعتراض خود را نسبت به اشغال قدس شریف اعلام کنیم.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها