امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30774
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناتو اعلام کرده تنها در صورتی در درگیری‌های جدید کشور مصر دخالت خواهد کرد که بخواهد از منافع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناتو اعلام کرده تنها در صورتی در درگیری‌های جدید کشور مصر دخالت خواهد کرد که بخواهد از منافع متحدانش در ناتو دفاع کند.

بنا به گزارش ریانووستی، ژنرال «فیلیپ بریدلاو» فرمانده کل نیروهای مسلح ناتو در اروپا گفت که این ائتلاف به دقت اوضاع مصر را تحت نظر دارد. وی در همان حال گفت که ناتو قصد دخالت در درگیری‌های مصر را ندارد.

این اظهارات ژنرال آمریکایی در حالی ابراز شده که مصر در روزهای گذشته شاهد افزایش زد و خورد بین طرفداران محمد مرسی، رئیس جمهور از قدرت کنار گذاشته شده مصر با پلیس بوده است. در خلال این درگیری‌ها دهها نفر کشته شده‌اند.

فرماندهی نیروهای مسلح مصر حدود یک ماه پیش محمد مرسی، رئیس جمهوری از «حزب آزادی و عدالت»، شاخه سیاسی «اخوان المسلمین» را برکنار کرد، قانون اساسی را به حالت تعلیق در آورد و اعضای ارشد این جنبش را بازداشت کرد.

مرسی در پی انقلاب سال 2011 که به سرنگونی آقای حسنی مبارک، رئیس جمهور سابق مصر منجر شد در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار