امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30782
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع ویژه و آگاه سوری اعلام کردند،‌ مناطقی که ممکن است کمیته تحقیق بین ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، منابع ویژه و آگاه سوری اعلام کردند،‌ مناطقی که ممکن است کمیته تحقیق بین المللی در قضیه استفاده از سلاح‌های شیمیایی و مواد سمی آنها را مورد بررسی قرار دهد، به شرح زیر می‌باشند:

 

یک: منطقه «خان العسل» در ریف حلب، در شمال سوریه          عناصر مسلح و گروه‌های تروریستی وقتی منطقه خان العسل تحت تصرف و کنترل ارتش سوریه بود، در این منطقه علیه شهروندان سوری و نیروهای ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی استفاده کردند.

 

دو: منطقه «جوبر» در ریف دمشق در جنوب سوریه                 یگان‌های ارتش سوریه مواد سمی و شیمایی ساخت و تولید عربستان سعودی را در این منطقه کشف و ضبط کردند.

 

سه: منطقه «بانیاس» در سواحل غربی سوریه                     یگان‌های ارتش سوریه مواد شیمایی و سمی از افراد مسلح در این منطقه کشف و ضبط کردند.

 

خبرهای درز یافته به بیرون بر این نکته تاکید دارد که این سه منطقه همان مناطقی است که دولت سوریه به کمیته تحقیق بین المللی اجازه بررسی می‌دهد.

قرار است که این کمیته تحقیق بین المللی طی روزهای آینده وارد سوریه شود.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار