امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30784
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 83
«رفعت السعید» رئیس سابق حزب التجمع مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که مردم مصر هرگونه کمک ...

«رفعت السعید» رئیس سابق حزب التجمع مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که مردم مصر هرگونه کمک گرفتن از طرف‌ها و کشورهای خارجی یا دخالت طرف‌ها و کشورهای خارجی در امور داخلی مصر را رد می‌کند که برخی رهبران جماعت اخوان المسلمین خواهان آن هستند.

وی گفت: هدف از سفر «کاترین اشتون»، نماینده اتحادیه اروپا به قاهره دیدار با «محمد مرسی» رئیس جمهوری برکنار شده مصر و حصول اطمینان از نحوه تعامل حکومت و مسئولان جدید مصر بوده است که طی اولین سفر خود به قاهره پس از انقلاب 30 ژوئن و دیدار با مسئولان جدید مصر خواستار آن شده بود.

رئیس سابق حزب التجمع مصر در ادامه افزود: هم اکنون فشارهایی بر حکومت مصر اعمال می‌شود که خواهان خروج امن رهبران و سران جماعت اخوان المسلمین و محمد مرسی از مصر در قبال دادن برخی امتیازها یا کمک‌ها از طرف‌ها و کشورهای خارجی است، اگرچه در این میان سحنانی از تهدید به خشونت و قتل و کشتار نیز به میان آمده است.

وی افزود: صرف نظر از این فشارها هم اکنون تحصن‌ها در میدان رابعة العدویة و میدان النهضة در منطقه الجیزة ادامه دارد تا به این طریق خروج امن رهبران اخوان و محمد مرسی را فراهم و تضمین کنند.

السعید گفت که مردم مصر روز 30 ژوئن نه تنها راس هرم نظام حاکم را سرنگون کرد، بلکه حکومت اخوانی‌ها را ساقط کرد که در حکومت بر سراسر کشور نمود پیدا می‌کرد. در واقع مردم مصر تنها خیرت الشاطر و محمد مرسی را برکنار نکردند، بلکه دفتر ارشاد جماعت اخوان المسلمین را برکنار کردند که مصر را اداره می‌کرد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار