امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30785
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "گنادی گاتیلوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز پنج شنبه در جمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "گنادی گاتیلوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که این کشور امیدوار است کارشناسان سازمان ملل تحقیقات عینی و دقیقی را در خصوص اطلاعات مربوط به استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه انجام دهند.

روز گذشته سخنگوی رسمی سازمان ملل متحد اعلام کرد که کارشناسان این سازمان که ازهم اکنون در سوریه بسر می‌برند، امکان دسترسی به 3 منطقه، از جمله شهر حلب که در آنجا سلاح شیمیایی بکار گرفته شده است، را یافته و از آنها بازدید خواهند کرد

گاتیلوف گفت: روسیه از همان ابتدا خواستار اعزام فوری کارشناسان بین المللی برای روشن شدن مسئله بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه بود که بالاخره این هفته این مسئله تحقق یافت. این موضوع متاسفانه پیش از این از سوی برخی کشورهای غربی با اهداف سیاسی خاص دچار اختلال شده بود.

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که دولت سوریه از همان ابتدا آمادگی خود برای همکاری در این زمینه با کارشناسان بین الملل را اعلام کرده بود.

گاتیلوف با ذکر اینکه نظر شخصی وی  در این رابطه این است که این مخالفان سوری بودند که از سلاح شیمیایی استفاده کردند و دلایلی وجود دارد که این موضوع را ثابت می‌کند، افزود: ما امیدواریم که این تحقیقات بر اساس واقعیات و کاملا دقیق و بی‌طرفانه صورت بگیرد. بسیار مهم است که بازرسان سازمان ملل تمامی جزییات را موشکافانه بررسی کرده و به نتیجه واحدی در خصوص این مسئله دست یابند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها