امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30787
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، پایتخت تونس چهارشنبه شب پس از گذشت یک هفته از ترور محمد البراهمی، نماینده معارض مجلس این کشور نیز ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، پایتخت تونس چهارشنبه شب پس از گذشت یک هفته از ترور محمد البراهمی، نماینده معارض مجلس این کشور نیز صحنه تظاهرات مخالفان و موافقان تونسی بود.

هزاران تن شب گذشته ساعت ها مقابل مجلس ملی موسسان تجمع کردند و بار دیگر بار سر دادن شعارهایی خواستار انحلال مجلس ملی موسسان  و سرنگونی دولت این کشور شدند.

سمیر الطیب یکی از 60 نماینده معارض شرکت کننده در این تظاهرات گفت که این تظاهرات تا انحلال مجلس ملی موسسان و دولت ادامه دارد.

در فاصله چند متری از تظاهرات مخالفان، هزاران تن در حمایت از دولت به خیابان ها آمده بودند و در حمایت از جنبش اسلام گرای النهضه که رهبری ائتلاف حاکم بر تونس را برعهده دارد شعار سر دادند.

در شهر سیدی بوزید، مهد انقلاب سال 2011 مردم تونس و زادگاه محمد البراهمی نیز هزاران تن شب گذشته برای گرامیداشت یاد وی پس از یک هفته از مرگش تظاهرات کردند.

از زمان ترور محمد البراهمی که به جریان سلفی تندرو در تونس نسبت داده شده است این کشور با بحران سیاسی شدیدی روبه رو است و حمله دوشنبه گذشته به نظامیان ارتش در غرب تونس اوضاع را وخیم تر کرده است.

از سوی دیگر جنبش اسلام گرای النهضه تاکید کرد که با اصلاح کابینه موافق است اما از قدرت کناره گیری نمی کند و مجلس ملی موسسان نیز منحل نخواهد شد.

فعالیت مجلس تونس از چند ماه پیش در تدوین قانون اساسی با چالش هایی روبه رو است و هنوز حد نصاب دو سوم نمایندگان پیش نویس قانون را تایید نکرده اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها