امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30793
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 191
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت چین روز پنج‌شنبه اعلام کرد مراتب اعتراض رسمی خود را نسبت به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت چین روز پنج‌شنبه اعلام کرد مراتب اعتراض رسمی خود را نسبت به اقدام سنای آمریکا در تصویب قطعنامه در مورد آب‌های مورد مناقشه شرف و جنوب چین، تسلیم این کشور کرده است.

سنای آمریکا روز دوشنبه با صدور قطعنامه‌ای، نسبت به اقدامات دولت چین در آب‌های مورد مناقشه ابراز نگرانی کرد.

چین بارها آمریکا را از دخالت در موضوع آب‌های مورد مناقشه منع کرده است. در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است: این قطعنامه که توسط تعداد محدودی از سناتورها ارائه شده بود، نه تاریخ را در نظر گرفته و نه حقایق را، و به طرز غیرقابل توجیهی چین را متهم کرده و پیامی نادرست ارائه کرده است.

وزارت خارجه چین در ادامه این بیانیه مخالفت شدید خود با چنین اقداماتی را ابراز کرده و احترام سناتورهای حامی این قطعنامه به حقایق و تاریخ را خواستار شده تا از پیچیده‌تر شدن اوضاع در منطقه جلوگیری شود.

چین و ژاپن از زمان پایان جنگ دوم جهانی بر سر مجموعه جزایر دیائویو که ژاپنی‌ها به آن سنکاکو می‌گویند اختلاف ارضی دارند. این جزایر در حال حاضر تحت کنترل ژاپنی‌ها است اما دولت چین آن را غیرقانونی می‌داند و معتقد است که مالکیت این جزایر متعلق به سرزمین چین است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها