امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30797
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وبگاه شمس طوس، سه عنوان کتاب‌های «همگام با امام رضا(ع) از مدینه تا مرو» به همراه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وبگاه شمس طوس، سه عنوان کتاب‌های «همگام با امام رضا(ع) از مدینه تا مرو» به همراه نسخه عربی و نیز «مهاجران موسوی» (با موضوع دلایل هجرت فرزندان امام کاظم(ع) به ایران) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مشهد مقدس رونمایی شد.
 


 

* بنیاد امام رضا(ع) محور نقد و بررسی مکتوبات سیره اهل‌بیت(ع) باشد

سید محمد حسینی در ابتدای این مراسم که در بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) برگزار شد، حمله اخیر گروه‌های سلفی را به مرقد مطهر عمار یاسر و اویس قرنی محکوم و تأکید کرد: تخریب قبور یاران اهل بیت(ع) توسط مزدوران عشق مردم به ائمه اطهار(ع) را نمی‌کاهد.

وی راه مقابله با اقدامات ضد اسلامی را ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) دانست و افزود: اگر بتوانیم زیبایی کلام و معارف اهل بیت(ع) را به مردم دنیا معرفی کنیم، شاهد استمرار موج گرایش به اسلام خواهیم بود.

حسینی با بیان اینکه مردم از دیرباز به نمادهای اسلامی علاقه خاصی داشته‌اند، خاطر نشان کرد: مردم متدین ایران مراکزی را که امام رضا(ع) از مدینه تا مرو اقامت داشته‌اند، به عنوان مرکزی مقدس برای پیوند با معارف اصیل اسلامی تبدیل کرده‌اند.

وزیر ارشاد ضمن تشکر از رسانه‌های گروهی در معرفی آثار مرتبط با فرهنگ اهل بیت(ع) و شوق روزافزون مردم در مطالعه این آثار تصریح کرد: بنیاد بین المللی امام رضا(ع) باید محوری برای معرفی کتاب‌های ارزشمند در زمینه فرهنگ اهل بیت(ع) باشد و این آثار را مورد نقد و بررسی قرار دهد.

وی همچنین به فعالیت‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی اشاره و تصریح کرد: این بنیاد در طی سال‌ها آثار ارزشمندی را ارائه کرده است که کتاب «همگام با امام رضا(ع) از مدینه تا مرو» یکی از آثار ارزشمند بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی است که با ارائه اسناد و مدارک و ارائه نظرات و احتمالات باید در خلق این گونه آثار اهتمام ورزید.
 


 

* توسعه بخش بین‌الملل جشنواره امام رضا(ع) از 20 کشور به 75 کشور

در ادامه این مراسم، سیدجواد جعفری مدیر عامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)  از توسعه بخش بین‌الملل جشنواره امام رضا(ع) از 20 کشور به 75 کشور در دولت دهم خبر داد.

وی با اشاره به  اقدامات صورت گرفته در حوزه  فرهنگ و معارف رضوی گفت: در این دوره بخش علمی و پژوهشی جشنواره با عنوان بخش دانشگاهیان و حوزویان تاسیس و راه اندازی شد.

جعفری با اشاره به توجه به امامزداگان و روز بزرگداشت امام زادگان در پنجم ذی‌قعده، تصریح کرد: دامنه جشن‌های دهه کرامت از یک دهه به طول سال گسترش یافته است و هفته‌های فرهنگ رضوی که در استان‌ها برگزار می‌شود، گام مهمی در این راستاست.

وی تاکید کرد: از دیگر اقدامات مؤثر دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اخیر، گسترش جشن‌های مردمی دهه کرامت در شهرها و روستاهاست که مردم را با این فضای معنوی و با نشاط همراه کرده است.

مدیر عامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به تشکیل شورای راهبردی در استان‌هایی که قدمگاه حضرت رضا(ع) در آنها قرار دارد، ابراز داشت: ساختارمند شدن فعالیت‌های مربوط به فرهنگ رضوی زیر نظر بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) از دیگر اقدامات در دولت اخیر بوده است و در حال حاضر یکصد دستگاه فعالیت‌های مرتبط با فرهنگ رضوی را زیر نظر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌دهند.

وی با اشاره به نگارش دانشنامه امام رضا(ع) گفت: این دانشنامه که به همت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأمین اعتبار شد هم اکنون توسط گروهی دویست نفره در قم در حال نگارش است.

جعفری  ادامه داد: تاکنون 500 هزار کلمه این دانشنامه تولید شده و برای رونمایی این دانشنامه باید کلمات آن به 600 هزار کلمه برسد که امید است تا دهه کرامت جلد جلد نخست آن آماده شود.

در پایان این مراسم، از خدمات سید محمد حسینی در طول دولت دهم و به نشانه قدرشناسی از توجه وی نسبت به جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با اهدای یک لوح نفیس تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها