امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30811
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه خبری راشاتودی، با اشاره به اعطای گذرنامه موقت به «ادوارد اسنودن»، افشاگر آمریکایی که از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه خبری راشاتودی، با اشاره به اعطای گذرنامه موقت به «ادوارد اسنودن»، افشاگر آمریکایی که از برنامه‌های گسترده جاسوسی آمریکا پرده برداشت نوشت اکنون دولت روسیه اختیار استرداد وی به آمریکا را ندارد.

«آناتولی کوچرانا»، وکیل ادوارد اسنودن، امروز اعلام کرد به وی پناهندگی موقت اعطا شده است.

وی گفت: «من همین الان به وی اسنادی از اداره مهاجرت روسیه را تحویل دادم. این اسناد، مدارکی هستند که او برای خروج از منطقه ترانزیت به آنها نیاز دارد.»

افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا به علت اینکه دولت آمریکا گذرنامه‌اش را باطل بود و ویزای روسیه نداشت، قادر به ترک  بخش ترانزیت فرودگاه نبود.

وکیل اسنودن این اسناد را به رسانه‌ها نشان داد. طبق این مدارک، وی دست‌کم تا 31 جولای سال 2014 آزاد است در روسیه اقامت کند.

وضعیت پناهنگدی وی، حسب درخواست وی می‌تواند هر سال تمدید شود.

شبکه خبری راشاتودی نوشت: «وضعیت حقوقی جدید آقای اسنودن که به وی اعطا شده باعث می‌شود دولت روسیه نتواند وی را به مقامات آمریکایی تحویل دهد، حتی اگر واشنگتن درخواستی رسمی مبنی بر این موضوع مطرح کند.»

این شبکه خبری افزود: «اکنون او تنها در صورتی به آمریکا انتقال داده خواهد شد که داوطلبانه با این موضوع موافقت کند.»

آقای اسنودن بعد از افشای یک برنامه سری تجسس و نظارت الکترونیکی، از آمریکا گریخت. مقام های آمریکایی در پی بازگرداندن او و محاکمه‌اش هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها