امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30820
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به تصویب طرح تشدید تحریم‌ها از سوی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به تصویب طرح تشدید تحریم‌ها از سوی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: افکار عمومی بین‌المللی و جامعه جهانی بارها از طریق مجمع عمومی سازمان ملل با رای قاطع اقدام دولت آمریکا در تحریم یکجانبه علیه ملت‌ها را محکوم کرده است.
وی در ادامه افزود: تجربه سه دهه گذشته نشان داده است اینگونه روش‌های منسوخ تاثیری بر اراده ملت ایران در احقاق حقوق بدیهی خود ندارد. این امر حتی مورد اجماع تحلیلگران و ایرانشناسان آمریکایی نیز قرار گرفته است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین اظهار داشت: بر این اساس اقدام مجلس نمایندگان آمریکا صرفا نشان دهنده غلبه تئوری یک جانبه گرایی به عنوان سمبل تفکر نومحافظه کاران و چندگانگی حاکمیت در آمریکا است. این اقدام که بدون توجه به همه تحولات سیاسی و نظرات کارشناسان انجام شده است مصداق بارز اقدام نادرست در زمان نادرست تلقی می‌شود.
عراقچی در پایان تاکید کرد: سیاست تحریم یک سیاست شکست خورده است و در شرایط فعلی تنها به پیچیده تر و سخت تر شدن حل و فصل مشکلات موجود بویژه در موضوع هسته‌ای می‌انجامد.
مجلس نمایندگان آمریکا اواخر روز گذشته با 400 رأی موافق در مقابل 20 رأی مخالف، لایحه تشدید تحریم‌ها علیه ایران را تصویب کرد.
بر اساس این لایحه، آمریکا، خریداران نفت ایران را وادار می‌کند طی یک سال از مجموع واردات نفت خود، روزانه یک میلیون بشکه بکاهند.
این لایحه به منظور تصویب نهایی می‌بایست توسط سنا نیز تصویب شده و به امضای «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا، درآید.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها