امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30828
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد آژانس امنیت ملی آمریکا تصریح کرده جاسوسی‌های تلفنی دولت از شهروندان، علی‌رغم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد آژانس امنیت ملی آمریکا تصریح کرده جاسوسی‌های تلفنی دولت از شهروندان، علی‌رغم ادعاهای پیشین مدیر این سازمان تنها یک توطئه را خنثی کرده است.

پیشتر، کیت الکساندر، مدیر سازمان امنیت ملی آمریکا، ادعا کرده بود برنامه‌های تجسس و نظارت تلفنی به مقابله با 50 حمله تروریستی در 12 سال گذشته کمک کرده‌اند.

به گزارش «یونایتد پرس»، «جان اینگلیس»، معاون آژانس امنیت ملی آمریکا این اعتراف را در مقابل «پاتریک لیهی»، رئیس کمیته قضایی مجلس سنا مطرح کرد که گفته بود مقامات دولت اوباما در میزان موفقیت برنامه ثبت سوابق تلفنی میلیون‌ها آمریکا برای مقابله با تروریسم اغراق کرده‌اند.

لیهی پیشتر شهادت کیث الکساندر، مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا، و سایر مقامات ارشد اطلاعاتی که ادعا کرده بودند تجسس های تلفنی به پیشگیری از 54 رویداد تروریستی کمک کرده‌اند را به چالش کشیده بود.

رئیس کمیته قضایی مجلس سنا به اینگلیس گفت که بعد از بررسی مدارک آژانس امنیت ملی متوجه شده که ادعای آقای الکساندر درست نیست.

وی گفت که اسناد آژانس امنیت ملی نشان نمی‌دهند که این برنامه باعث پیشگیری از دهها یا حتی چندین توطئه تروریستی شده است.

معاون آژانس امنیت ملی آمریکا اعتراف کرد که برنامه شنود تلفنی به کشف 13 توطئه در داخل کشور کمک کرد اما تنها در پیشگیری از یک مورد اهمیتی اساسی داشت.

طبق ادعای وی موردی که شنود تلفنی آژانس امنیت ملی از آن پیشگیری کرده بود به طرح‌ریزی یم حمله انتحاری در سال 2009 مربوط می‌شد که شهر نیویورک را هدف گرفته بود.

اینگیلیس گفت که آژانس امنیت ملی مکالمات یک آمریکایی افغانی‌تبار به نام «نجیب‌الله زازی» را شنود کرد و متوجه این توطئه شد.

بیش از یک ماه پیش، «ادوارد اسنودن»، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی و کارمند سابق سازمان سیا از برنامه‌های گسترده جاسوسی آمریکا از شهروندان پرده برداشت.

دادگستری آمریکا این پیمان‌کار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا (ان اس ای) را به جاسوسی، دزدی و تغییر در اسناد محرمانه متهم کرده است.

اطلاعاتی که آقای اسنودن درز داد از برنامه‌های گسترده سازمان امنیت ملی آمریکا در جمع آوری اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی پرده برداشت.

بر اساس اطلاعاتی که وی منتشر کرد، سازمان امنیت ملی آمریکا از شرکت مخابراتی ورایزن (یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی آمریکا) خواسته بود تا مکالمات تلفنی و فعالیت‌های اینترنتی شهروندان را در اختیارش بگذارد.

دولت آمریکا این طرح را تایید کرده و آنرا برای افزایش امنیت شهروندان لازم دانسته است
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار