امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۱۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30838
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی گاردین، که اولین روزنامه افشاکننده برنامه‌های گسترده جاسوسی آژانس امنیت ملی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی گاردین، که اولین روزنامه افشاکننده برنامه‌های گسترده جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از شهروندان کشورهای مختلف بود، دست به افشاگری تازه‌ای زده است.
گاردین بر اساس اسنادی که از ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا به دست دارد افشا کرده دولت آمریکا طی سه سال اخیر دست کم ۱۰۰ میلیون یورو به «اداره کل ارتباطات دولتی» انگلیس پرداخت کرده است.
آژانس امنیت ملی طی سه سال اخیر این مبلغ را برای دسترسی به برنامه‌های جمع‌آوری اطلاعات انگلیس و تأثیرگذاری بر آن پرداخت کرده است.
اشاره فوق سری به این پرداخت‌ها در اسنادی صورت گرفته که در آنها تصریح شده آمریکایی‌ها در قبال این پول انتظار بازگذشت سرمایه دارند و انگلیسی‌ها باید به سختی تلاش کنند تا مطالبات آنها را برآورده کنند.
در یک نشست راهبردی «اداره کل ارتباطات دولتی»، که یک سازمان اطلاعاتی در انگلیس برای تأمین اطلاعات برای دولت انگلیس و نیروهای مسلح این کشور است گفته شده است:: «اداره کل ارتباطات دولتی باید نقش خودش را ایفا کند و این چیزی است که باید دیده شود.»
طبق نوشته روزنامه انگلیسی گاردین تخصیص این بودجه  میزان ارتباط و نزدیکی «اداره کل ارتباطات دولتی» و همتای آن در آمریکا، یعنی آژانس امنیت ملی را نشان می‌دهد؛ اما علاوه بر آن، به هراس‌هایی دامن می‌زند که نشان می‌دهند واشنگتن تا چه اندازه بر بزرگترین و مهم‌ترین سازمان اطلاعاتی انگلیس نفوذ دارد.
در یک سند افشا شده از «اداره کل ارتباطات دولتی» در سال ۲۰۱۰ این اداره اعتراف کرده بود که آمریکا چندین مسئله را درباره برآورده کردن کف انتظارات آژانس امنیت ملی مطرح کرده بود.
وزیران انگلیس همواره تکذیب کرده‌اند که «اداره کل ارتباطات دولتی» همان «اعمال شنیع» آژانس امنیت ملی را انجام می‌دهد اما اسناد تازه افشا شده نشان می‌دهند قوانین مربوط به تجسس و چارچوب‌های قانونی این کشور برای آمریکایی‌ها به حراج گذاشته شده‌اند.
انتهای پیام/ص   
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها