امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3084
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 292
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، خبرگزاری الجزایر اعلام کرد که دادگاه کیفری الجزیره در جلسه رسیدگی به پرونده حمله تروریستی ژانویه گذشته به ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، خبرگزاری الجزایر اعلام کرد که دادگاه کیفری الجزیره در جلسه رسیدگی به پرونده حمله تروریستی ژانویه گذشته به تاسیسات گازی «ان امیناس»، مختار بلمختار سرکرده گروه تروریستی که مسئولیت حمله را بر عهده گرفت، به طور غیابی به اعدام محکوم کرد.

پنج تن دیگر از همدستان اصلی بلمختار نیز در این دادگاه به طور غیابی به مرگ محکوم شدند.

این چند نفر به جرم لطمه زدن به امنیت ملی الجزایر، نگهداری مواد منفجره و انتقال مهمات و تسلیحات جنگی به منظور انجام اقدامات تروریستی در خاک الجزایر به مرگ محکوم شدند.

در این جلسه شش تن از متهمان پرونده حضور داشتند که به پنج تا 13 سال زندان محکوم شدند.

در بزرگ ترین حادثه گروگانگیری در الجزایر در شانزدهم ژانویه گذشته یک گروه تروریستی به تاسیسات گازی ان امیناس واقع در استان ایلیزی در  جنوب شرقی الجزیره حمله کرده و حدود 800 کارگر آن را به گروگان گرفتند.

نیروهای ارتش الجزایر نیز در مقابل علیه این گروه تروریستی وارد عمل شدند که در نهایت، 37 کارگر این تاسیسات کشته شدند که 36 نفر آنها خارجی و تنها یک نفرشان الجزایری بود.

هنوز از پنج تن از خارجی‌هایی که در این حمله  ناپدید شدند، خبری نیست.

این در حالی است که برخی منابع می گویند بلمختار و یک رهبر دیگر شاخه القاعده در مغرب عربی در عملیات نظامی شمال مالی کشته شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها