امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30843
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۳۲
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد این کشور قصد ندارد واردات نفت از ایران را کاهش دهد. «تانر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد این کشور قصد ندارد واردات نفت از ایران را کاهش دهد.
«تانر ییلدیز»، وزیر انرژی ترکیه گفت با توجه به اینکه آنکارا خرید نفت از ایران را به میزان قابل توجهی کاهش داده است، واردات نفت از این کشور را بیش از این کاهش نخواهد داد.
وی به خبرنگاران گفت: «ترکیه خرید نفت از ایران را از ۹ میلیون تن به ۵.۵ تا ۶ میلیون تن کاهش داده است و کاهش بیشتر در برنامه ما نیست.»
این اظهارات وزیر انرژی ترکیه در حالی ابراز شده که مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه (۹ مرداد) با 400 رأی موافق در مقابل 20 رأی مخالف، لایحه تشدید تحریم‌ها علیه ایران را تصویب کرد.
بر اساس این لایحه، آمریکا، خریداران نفت ایران را وادار می‌کند طی یک سال از مجموع واردات نفت خود، روزانه یک میلیون بشکه بکاهند.
تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا و هم‌پیمانانش برای چیزی است که این کشورها از آن به عنوان جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای یاد می‌کنند.
امریکا و اتحادیه اروپا بر اساس همین ادعاها تا کنون چندین دور تحریم ضد بخش‌های نفتی، مالی و انرژی ایران تصویب کرده‌اند.
جمهوری اسلامی ایران اتهامات کشورهای غربی در زمینه برنامه هسته‌ایش را بی‌اساس خوانده و تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان پی تی) و عضوی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تمامی حقوق در زمینه توسعه و دستیابی به فناوری هسته‌ای برای مقاصد صلح آمیز برخوردار است.
مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا کنون بارها از تأسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی دال بر انحراف برنامه انرژی اتمی تهران به سوی اهداف نظامی پیدا نکرده است.
انتهای پیام/ص  
انتهای پیام/ص  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها