امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30846
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله اعلام کرد که با توجه به تحولات منطقه باید زنده نگاه داشتن روز جهانی قدس ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله اعلام کرد که با توجه به تحولات منطقه باید زنده نگاه داشتن روز جهانی قدس مورد عنایت و توجه خاصی قرار بگیرد و امسال بیش از هر سال دیگر به حضور برجسته مسلمانان در صحنه نیاز است.

سید حسن نصرالله در سخنرانی خود به مناسبت سومین شب از شب‌های قدر تاکید کرد: همانگونه که می‌دانید امام خمینی رضوان الله علیه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامیده‌اند و ما قبل از جنگ تابستان سال 2006 مراسم بسیار بزرگی را برای این روز برپا می‌کردیم و رژه‌های نظامی برگزار می‌کردیم و مردم نیز حضور گسترده‌ای داشتند.

دبیر کل حزب الله افزود: پس از جنگ سال 2006 اوضاع بین ما و اسرائیل فرق کرد یعنی مسائل امنیتی در مواجهه با اسرائیل از اولویت برخوردار است و اگرچه محاسبات سیاسی در داخل را نیز مدنظر می‌گیریم اما ملاحظه اساسی، ملاحظه امنیتی در مقابل اسرائیل است زیرا در نهایت به دلیل جنگ ژوئیه 2006 بین ما و اسرائیل یک انتقام جویی تاریخی بزرگی وجود دارد و اسرائیل مترصد ما و رهبران ما و موجودیت ما است همانگونه که شهید عماد مغنیه از فرماندهان حزب‌الله را ترور کردند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: بنابراین ما از برپایی رژه نظامی در راهپیمایی روز قدس گذشتیم زیرا ما در جبهه‌ای تمام عیار با دشمنی اشغالگر و زخمی قرار گرفته‌ایم که می‌خواهد از ما انتقام بگیرد بنابراین نمی‌توانیم که هزاران نیروی نظامی و فرماندهان خود را در مکانی واحد جمع کنیم.

دبیر کل حزب الله گفت: از همه لبنانی‌ها در مناطق مختلف این کشور می‌خواهم که با توجه به حوادث منطقه امسال توجه خاص و بیشتری به روز قدس اختصاص دهند و حضور برجسته و بزرگ خود را به نمایش گذارند تا با آرمان‌ها و مفاهیمی که امام خمینی رضوان الله علیه با اعلام روز جهانی قدس خواستار آن بودند تجدید میثاق کرده باشیم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها