امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30847
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۲
تعداد بازدید: 180
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ سفید از اینکه روسیه به «ادوارد اسنودن»، افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا پناهندگی موقت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ سفید از اینکه روسیه به «ادوارد اسنودن»، افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا پناهندگی موقت داده است، عمیقا ابراز تأسف کرد.

جی کارنی، سخنگوی اوباما گفت: کاخ سفید از اینکه روسیه به اسنودن پناهندگی داده است، «عمیقاً متأسف» است.

«آناتولی کوچرانا»، وکیل ادوارد اسنودن، امروز اعلام کرد به وی پناهندگی موقت اعطا شده است.

وی گفت: «من همین الان به وی اسنادی از اداره مهاجرت روسیه را تحویل دادم. این اسناد، مدارکی هستند که او برای خروج از منطقه ترانزیت به آنها نیاز دارد.»

افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا به علت اینکه دولت آمریکا گذرنامه‌اش را باطل بود و ویزای روسیه نداشت، قادر به ترک بخش ترانزیت فرودگاه نبود.

وکیل اسنودن این اسناد را به رسانه‌ها نشان داد. طبق این مدارک، وی دست‌کم تا 31 جولای سال 2014 آزاد است در روسیه اقامت کند.

وضعیت پناهنگدی وی، حسب درخواست وی می‌تواند هر سال تمدید شود.

وضعیت حقوقی جدید آقای اسنودن باعث می‌شود دولت روسیه نتواند وی را به مقامات آمریکایی تحویل دهد، حتی اگر واشنگتن درخواستی رسمی مبنی بر این موضوع مطرح کند.اکنون او تنها در صورتی به آمریکا انتقال داده خواهد شد که داوطلبانه با این موضوع موافقت کند.

آقای اسنودن بعد از افشای یک برنامه سری تجسس و نظارت الکترونیکی، از آمریکا گریخت. مقام های آمریکایی در پی بازگرداندن او و محاکمه‌اش هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها