امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30848
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۲
تعداد بازدید: 197
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ادوارد اسنودن، پیمانکار اسبق آژانس امنیت ملی آمریکا که با انتشار اسنادی، برنامه‌های گسترده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ادوارد اسنودن، پیمانکار اسبق آژانس امنیت ملی آمریکا که با انتشار اسنادی، برنامه‌های گسترده جاسوسی آمریکا از شهروندان کشورهای مختلف را برملا کرد، اقدام امروز (پنجشنبه 10 مرداد) دولت روسیه برای اعطای پناهندگی موقت به وی را پیروزی حکمیت قانون دانست.

به گزارش رویترز، ادوارد اسنودن گفت: «طی هشت هفته گذشته شاهد آن بودیم که دولت اوباما هیچ احترامی برای قوانین بین‌المللی و قوانین داخلی آمریکا قائل نبوده است، اما در پایان این قانون است که پیروز می‌شود.»

این افشاگر آمریکایی طی بیانیه‌ای که وب‌سایت ویکی‌لیکس آن را منتشر کرده افزوده است: «از دولت روسیه برای اعطای پناهندگی تشکر می‌کنم.»

جولیان آسانژ، بنیان‌گذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس گفت تصمیم دولت روسیه برای اعطای پناهندگی موقت به اسنودن پیروزی دیگری در مصاف با نبرد اوباما با افشاگران بود.

وی گفت: «این نبرد به پیروزی انجامید، اما جنگ همچنان پابرجاست.»

«آناتولی کوچرانا»، وکیل ادوارد اسنودن، امروز اعلام کرد به وی پناهندگی موقت اعطا شده است.

وی گفت: «من همین الان به وی اسنادی از اداره مهاجرت روسیه را تحویل دادم. این اسناد، مدارکی هستند که او برای خروج از منطقه ترانزیت به آنها نیاز دارد.»

افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا به علت اینکه دولت آمریکا گذرنامه‌اش را باطل بود و ویزای روسیه نداشت، قادر به ترک بخش ترانزیت فرودگاه نبود.

وکیل اسنودن این اسناد را به رسانه‌ها نشان داد. طبق این مدارک، وی دست‌کم تا 31 جولای سال 2014 آزاد است در روسیه اقامت کند.

وضعیت پناهنگدی وی، حسب درخواست وی می‌تواند هر سال تمدید شود.

شبکه خبری راشاتودی نوشت: «وضعیت حقوقی جدید آقای اسنودن که به وی اعطا شده باعث می‌شود دولت روسیه نتواند وی را به مقامات آمریکایی تحویل دهد، حتی اگر واشنگتن درخواستی رسمی مبنی بر این موضوع مطرح کند.»

این شبکه خبری افزود: «اکنون او تنها در صورتی به آمریکا انتقال داده خواهد شد که داوطلبانه با این موضوع موافقت کند.»

آقای اسنودن بعد از افشای یک برنامه سری تجسس و نظارت الکترونیکی، از آمریکا گریخت. مقام های آمریکایی در پی بازگرداندن او و محاکمه‌اش هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار