امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30852
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۳
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آمریکا امروز پنجشنبه اعلام کرد که شماری از سفارتخانه های خود در نقاط مختلف جهان را یکشنبه آینده به ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آمریکا امروز پنجشنبه اعلام کرد که شماری از سفارتخانه های خود در نقاط مختلف جهان را یکشنبه آینده به سبب نگرانی های امنیتی خواهد بست.

ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: وزارت خارجه به شماری از سفارتخانه ها و کنسولگری های آمریکا دستور داده است که در روز یکشنبه چهارم آگوست تعطیل کنند و یا فعالیت خود را متوقف کنند.

وی افزود: این تصمیم با توجه به احتیاط و اهتمام شدید نسبت به کارکنان خود و دیگر کسانی که از تاسیسات ما بازدید می کنند اتخاذ شده است.

هارف گفت: سفارتخانه های آمریکا به طور مشخص روز یکشنبه تعطیل خواهند شد و سپس پس از ارزیابی اوضاع درباره بازگشایی آنان تصمیم لازم اتخاذ می شود و ممکن است که آن سفارتخانه ها تا چند روز بسته بمانند.

هارف از پاسخ به اینکه سفارتخانه های آمریکا در کدام نقطه جهان تهدید شده است خودداری کرد.

آمریکا از زمان حمله افراد مسلح به کنسولگری این کشور در یازدهم سپتامبر گذشته در شهر بنغازی اقدامات امنیتی جدی در سفارتخانه های خود در نقاط مختلف جهان اتخاذ می کند.

حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی با کشته شدن چهار آمریکایی از جمله کریس استیونز سفیر آمریکا در لیبی همراه بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها