امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30879
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: 50
سعید زمانیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد اظهار کرد: در بخش نفت سال‌های متمادی اشاره شده که از خام فروشی جلوگیری شود و نفت بعد از فرآوری در ...

سعید زمانیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد اظهار کرد: در بخش نفت سال‌های متمادی اشاره شده که از خام فروشی جلوگیری شود و نفت بعد از فرآوری در پالایشگاه و تبدیل به محصول نهایی صادر شود اما متاسفانه به این موضوع توجه نشد.

وی با اشاره به ایجاد ارزش افزوده با افزایش صادرات غیرنفتی، افزود: اگر در بحث درآمدهای غیر نفتی کار کنیم و برخی صنایع را در ارتباط با مسائل مختلف و نیازمندی‌های دنیا فعال کنیم قطعا در داخل می‌توانیم ضمن خودکفایی صادرکننده بسیاری از اقلام به سایر کشورها و حتی خاورمیانه  باشیم.

زمانیان تصریح کرد: در بخش صادرات غیرنفتی در بخش‌های کشاورزی، صنعت، موارد غیرصنعتی و تولیدات پتروشیمی نیز می‌توانیم حرف اول را در دنیا بزنیم اما به شرط آنکه قوانین و مقررات کشور سنگ‌اندازی پیش روی تولید و صنایع داخلی نباشد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر در بسیاری از موارد مبادرت به خام فروش می‌کنیم، گفت: در واقع معادن را استخراج می‌کنیم تولیدات خاصی نداریم و خام فروشی می‌کنیم که این موضوع باعث شده تا درآمدهای مناسبی از این بخش نداشته باشیم.

زمانیان تاکید کرد: اگر به صادرات مواد معدنی به صورت فرآوری شده توجه شود به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه با صادرات مواد فرآوری شده نفت علاوه بر ایجاد  ارزش افزوده، درآمد زیادی برای کشور حاصل می‌شود، خاطرنشان  کرد: در بخش کشاورزی کشور نیز می‌توانیم ضمن تولیدات داخلی و خود کفایی، بسیاری از محصولات را صادر کنیم.
پایان پیام/68004/صا30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها