امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3088
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 179
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، معاون وزیر خارجه ایالات متحده در امور آسیای مرکزی و جنوبی در نخستین روز بازدید از «تاشکند» با «اسلام ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، معاون وزیر خارجه ایالات متحده در امور آسیای مرکزی و جنوبی در نخستین روز بازدید از «تاشکند» با «اسلام کریم‌اف» رئیس جمهوری ازبکستان دیدار و در مورد مسائل توسعه روابط دوجانبه و وضعیت منطقه را مورد بحث و تبادل نظر کردند.

بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری ازبکستان طرفین ضمن این دیدار که شب گذشته انجام شد، مسائل توسعه روابط دوجانبه و وضعیت منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در بیانیه همچنین آمده است که رئیس جمهوری ازبکستان مناسبات 2 کشور را در حال تعمیق و روابط مشترک تاشکند و واشنگتن را پایدار و بلند مدت عنوان کرد.

وی همچنین تصریح کرد که همکاری‌های دوجانبه در سطح بین‌المللی بوده و این در حالی است که بین بخش‌های خصوصی 2 کشور، همچنین در زمینه  آموزشی، علمی و جامعه مدنی نیز این همکاری‌ها در حال توسعه و براساس احترام و منافع متقابل است.

در بیانیه دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری ازبکستان تصریح شده که معاون وزیر امور خارجه آمریکا نیز به نوبه خود با ابراز قدردانی از کریم‌اف برای استقبال گرم و فراهم‌سازی فرصت برای بحث در مورد مسائل کلیدی روابط ازبکستان و آمریکا آمادگی مقامات عالی‌رتبه کشورش و قصد ادامه همکاری بیشتر به‌منظور تعمیق همکاری‌های چندجانبه در زمینه‌های مختلف را تأیید کرد.

بنابراین گزارش طرفین در ادامه مذاکرات به تبادل نظر در مورد مسائل سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی به خصوص وضعیت فعلی در افغانستان پرداخته‌اند.

بلیک با برنامه بازدید 2 روزه وارد تاشکند شده و امروز (25 آوریل) دیدار و گفت‌وگوهای خود با شخصیت‌های سیاسی و تجاری ازبکستان را ادامه خواهد داد.

انتظار می‌رود که این مقام وزارت امور خارجه ایالات متحده همچنین با نمایندگان جامعه مدنی ازبکستان نیز ملاقات و در همایشی با حضور بخش خصوصی این کشور شرکت می‌کند.

کارشناسان مسائل منطقه معتقدند اصلی‌ترین هدف سفر جدید «رابرت بلیک» معاون وزیر امور خارجه آمریکا به‌ «آستانه» و «تاشکند» تشویق کشورهای منطقه به‌ واگرایی از روسیه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار