امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30889
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۳
تعداد بازدید: 145
مصطفی محدثی خراسانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره روز قدس و موضوع فلسطین و اینکه آیا شاعران ما هنوز هم درباره فطسطین نو به نو شعر ...

مصطفی محدثی خراسانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس درباره روز قدس و موضوع فلسطین و اینکه آیا شاعران ما هنوز هم درباره فطسطین نو به نو شعر می‌سرایند یا خیر و اصولا این سرودن‌های نو به نو چه تاثیری می‌تواند داشته باشد، گفت: موضوع فلسطین در جهان عرب نجات دهنده شعر عرب است و در دهه‌های اخیر آنچه که باعث افتخار شعر عرب شده، پرداختن به موضوع مقاومت فلسطین است.

وی افزود: شاعرانی که در جهان عرب درباره موضوع فلسطین شعر گفته‌اند، امروز از قله‌های ادبی این کشورها به حساب می‌آیند و اشعار سروده شده در اوج زیبایی و بلاغت قرار دارد.

این شاعر اظهار داشت: در کشور ما نیز خوشبختانه شعر انقلاب پیوند عمیقی با موضوع شعر فلطسین دارد. هر چند پیش از انقلاب نیز ردپای شعر فلسطین و پرداختن به این موضوع را اشعار شاعرانی مثل موسوی گرمارودی می‌دیدیم، اما پس از انقلاب و بعد از انتخاب روز قدس توسط امام خمینی(ره) این موضوع به یکی از سوژه‌های اصلی شعر انقلاب تبدیل شد.

محدثی خراسانی گفت: نکته مهم‌تری که می‌خواهم بر آن تاکید کنم، موضوع شعر دفاع مقدس است که پس از پایان دوران هشت ساله دفاع مقدس این جریان ادبی ظاهرا با تغییر رویکرد مواجه شد و به تعبیر بهتر فصل دیگری در این گونه ادبی آغاز به کار کرد.

وی افزود: به نظر من سوژه‌ای که پس از پایان دفاع مقدس به شعر مقاومت جان داد و به این جریان کمک کرد تا راه خود را توفنده و پرخون و پرجوش ادامه دهد، موضوع فلسطین بود.

محدثی اظهار داشت: جنگ ما تمام شده است اما مقاومت فلسطین ادامه دارد و در همین راستا شعر فلسطین در امتداد شعر مقاومت قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها