امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30892
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خرید و فروش در بازار خودرو این روزها آنقدر راکد است که حتی انتشار اخباری در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خرید و فروش در بازار خودرو این روزها آنقدر راکد است که حتی انتشار اخباری در مورد احتمال توقف همکاری شرکت‌های خودروساز خارجی با خودروسازان ایرانی نیز تأثیری بر بازار نداشته و تغییری در قیمت این نوع خودروها ایجاد نکرده است. نمونه این مسئله را می‌توان در مورد محصولات شرکت رنو مانند تندر و مگان مشاهده کرد.

در عین حال، قیمت برخی خودروها به دلیل رکود بازار با افت کمی همراه بوده است که می‌توان به کاهش یک میلیون تومانی قیمت پژو 206 و عرضه این خودرو به قیمت 35 میلیون تومان در بازار اشاره کرد.

همچنین قیمت تندر 90 مدل E2 ایران خودرو با کاهش یک میلیون تومانی طی روزهای اخیر به 34.5 میلیون تومان رسیده است.

* ثبات قیمت اکثر خودروها

از سویی، قیمت اکثر خودروها در بازار ثابت بوده و تغییری را طی روزهای اخیر تجربه نکرده است.

در حال حاضر هر دستگاه تندر 90 مدل E1 ایران خودرو در بازار به قیمت 32 میلیون تومان و تندر 90 مدل E2 پارس خودرو به قیمت 37 میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند که تغییر قیمتی را طی روزهای اخیر نشان نمی‌دهد.

در عین حال، قیمت رانا نیز 32 میلیون تومان، سمند LX حدود 27 میلیون تومان، پژو 405 بنزینی 27 میلیون و 200 هزار تومان و پژو پارس سال 37.5 میلیون تومان به مشتریان بازار خودرو عرضه می‌شوند که تغییر قیمتی را طی روزهای اخیر نشان نمی‌دهد.

در مورد محصولات گروه سایپا مانند تیانا هم باید گفت این خودرو به قیمت 149 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود که تغییر قیمتی را در بازار نشان نمی‌دهد.

مگان نیز بدون در نظر گرفتن آپشن‌های این خودرو به قیمت 84 میلیون تومان و نوع با آپشن آن 88 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود که تغییری را در روزهای اخیر نشان نمی‌دهد.

همچنین هر دستگاه سایپا 111 مدل SX بدون تغییر قیمت طی هفته‌های اخیر با قیمت 16.5 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود و در عین حال، قیمت سایپا 131 و سایپا 132 مدل SX نیز در بازار حدود 16 میلیون تومان است.

قیمت تیبا نیز در بازار، بدون تغییر طی روز‌های اخیر 20 میلیون و 500 هزار تومان است.

* افت و خیز قیمت خودروهای خارجی

در مورد قیمت خودروهای خارجی نیز می‌توان به افزایش 3 میلیون تومانی قیمت کرولا و عرضه این خودرو به قیمت 128 میلیون تومان اشاره کرد.

قیمت یاریس هاچ‌بک نیز با افزایش 2 میلیون تومانی به 93 میلیون تومان رسیده است.

این روزها قیمت هر دستگاه سراتو هم با رشد یک میلیون تومانی به 111 میلیون تومان رسیده و هر دستگاه مزدا 3 نیز با افزایش قیمت 2 میلیون تومانی به قیمت 126 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

در مقابل، قیمت کمری با افت 3 میلیون تومانی به 160 میلیون تومان رسیده است.

قیمت سوناتا نیز طی روزهای اخیر کاهش 2 میلیون تومانی را تجربه کرده و در حال حاضر این خودرو به قیمت 148 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌‌شود.

فعالان بازار خودرو منتظرند تا با روشن شدن سیاست‌های اقتصادی دولت جدید، خرید و فروش در این بازار رونق گیرد و رکود موجود، جای خود را به معاملات داغ بازار خودرو بدهد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها