امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30896
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 100
"ناصر ابوشریف" نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسلمانان جهان ...

"ناصر ابوشریف" نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسلمانان جهان را به هوشیاری در برابر توطئه‌های دشمنان و بدخواهان فراخواند و تصریح کرد: از مذاهب مختلف اسلامی و به ویژه اهل تشیع و اهل تسنن انتظار می‌رود همچنان که سال‌هاست در سایه وحدت و همدلی زندگی مسالمت‌آمیز داشته‌اند از این پس نیز با خودداری از ورود به بازی‌های دشمنان، توطئه‌های آنان را به خودشان بازگردانند.

وی بی‌توجهی و بی‌تفاوتی را تنها راه غلبه بر توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان و بدخواهان ملت‌های مسلمان عنوان کرد و گفت: دشمنان جهان اسلام مانند آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی همواره تلاش کرده‌اند تا با ایجاد تفرقه مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته و به این وسیله بر آنان سلطه و سیطره پیدا کنند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با تاکید بر اینکه هر فرد مسلمانی اعم از شیعه و سنی لازم است اولویت‌های خود در زندگی را مشخص سازد تصریح کرد: چنانچه مسلمانان به جای درگیری و شرکت در بازی‌های دشمنان راه خنثی‌سازی توطئه‌ها را در پیش بگیرند می‌توانند بر همه مشکلات پیرامونی خود پیروز شوند.

ابوشریف، تجزیه کشورها را تنها عامل قدرت یافتن رژیم صهیونیستی خواند و تاکید کرد: رژیم صهیونیستی به ویژه بعد از شکست مفتضحانه در جنگ‌های 22 و 33 روزه اکنون تمام توان خود را به کار بسته است تا برای حفظ موجودیت خود نسبت به تفرقه‌افکنی و شکاف در بین ملت‌ها اقدام کند.

وی تفرقه‌انگیزی و اختلاف ملت‌ها از سوی رژیم صهیونیستی را اقدامی برای کاهش فشارهای جریان بیداری اسلامی عنوان کرد و گفت: رژیم صهیونیستی تصور می‌کند در صورتی که بین ملت اختلاف ایجاد کند، می‌تواند فشار ایجاد شده به واسطه بیداری اسلامی را کاهش داده و به قدرت و هیبت گذشته خود باز گردد؛ در صورتی که چنین تصوری عبث و بیهوده است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در کشورمان در ادامه به تحولات منطقه به ویژه در روزهای اخیر اشاره کرد و افزود: در شرایطی که دشمن در تلاش است تا بذر تفرقه را در میان امت اسلامی پراکنده سازد برگزاری هر چه باشکوه‌تر روز جهانی قدس می‌تواند به عنوان روحی تازه بر کالبد کشورهای اسلامی عمل کند.

ابوشریف، همه ملت‌های مسلمان را به شرکت گسترده در راهپیمایی‌های آخرین جمعه ماه مبارک رمضان امسال فراخواند و تاکید کرد: ضروری است که روز جهانی قدس امسال با قدرت و شدت هر چه تمام‌تر برگزار شود تا دشمنان استکباری و صهیونیستی بار دیگر در رسیدن به اهداف پلید خود برای ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی ناکام بمانند.

وی با تاکید بر اینکه راه بروز تفرقه به هیچ وجه نباید در میان ملت‌های مسلمان باز شود، تصریح کرد: امام خمینی (ره) که همواره خواستار اتحاد و همبستگی جهان اسلام بود روز جهانی قدس را نامگذاری کرد تا ملت‌های مسلمان و به ویژه نسل‌های آینده قضیه فلسطین و اتحاد برای آزادسازی مقدسات اسلامی را در خاطر خود حفظ کرده و قضیه مرکزی جهان اسلام را هیچ گاه به دست فراموشی نسپارند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران، اتحاد و یکپارچگی آحاد ملت مسلمان را لازمه ساختن آینده جهان اسلام عنوان کرد و گفت: برای این منظور لازم است سه ضلع اصلی خاورمیانه که غالبا از ملت‌های عرب، فارس و ترک تشکیل شده‌اند دست در دست یکدیگر قرار داده و با شرکت در راهپیمایی‌های روز جهانی قدس بار دیگر مسیر و جهت وحدت کل امت اسلامی را در معرض دید جهانیان بگذارند.

ابوشریف، تفرقه را بزرگترین آفت برای وحدت جهان اسلام خواند و هشدار داد: دشمنان جهان اسلام به خوبی می‌دانند که تنها با تفرقه‌افکنی می‌توانند در جسم امت اسلامی نفوذ پیدا کرده و در جهان اسلام برای خود جایگاهی پیدا کنند.

وی با بیان اینکه متغیرهای موجود در منطقه عامل تعیین کننده در از بین بردن رژیم صهیونیستی به حساب می‌آیند، تصریح کرد: آحاد جامعه اسلامی لازم است در سایه وحدت و یکپارچگی گام برداشته و راه‌های نفوذ دشمنان به جسم امت اسلامی را مسدود سازند تا به این وسیله بتوانند بر دشمنان خود غلبه کرده و به جایگاه رفیع خود در جهان دست پیدا کنند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با تاکید بر اینکه در سایه وحدت هر امر ناممکنی امکان‌پذیر می‌شود، اظهار داشت: امت اسلامی چنانچه به نیروی وحدت خود اتکا و ایمان داشته باشد خواهد توانست به رویارویی فراگیر با دشمن صهیونیستی پرداخته و نسبت به آزادسازی همه سرزمین‌ها و مقدسات اسلامی اقدام کند.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها