امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30915
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 221
"محمد مهدی الاصفی" یکی از علمای نجف اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از روز جهانی قدس به عنوان یکی ...

"محمد مهدی الاصفی" یکی از علمای نجف اشرف در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از روز جهانی قدس به عنوان یکی از یادگارهای ماندنی حضرت امام خمینی (ره) نام برد و گفت: امام (ره) با دوراندیشی زیاد همواره در مسائل بزرگ جهان اسلام تفکر و اهتمام داشتند و تمام تلاش خود را به کار بستند تا توجه مسلمانان جهان را به سمت یک مساله مرکزی که همانا مساله قدس و قضیه فلسطین است معطوف سازند.

وی با بیان اینکه جمعه آخر ماه مبارک رمضان با عنوان روز جهانی قدس مناسبتی است که مسلمین جهان را به یاد قدس می‌اندازد ، تصریح کرد: مسلمین جهان مسئولیت بزرگی نسبت به قدس، مسجدالاقصی و مسئله فلسطین بر عهده دارند؛ به عبارت دیگر روز جهانی قدس یادآوری مسئولیت بزرگی است که متاسفانه در پیچ و خم‌های سیاسی و بازی‌های سیاسی جهان اسلام و جهان عرب به دست فراموشی سپرده می‌شود.

این عالم نجف اشرف از روز جهانی قدس به عنوان پیامی برای مسلمین جهان یاد کرد و اظهار داشت: روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان پیامی برای مسلمین جهان است که به آنان می‌گوید آزادی قدس شریف مسئولیت سنگینی است که لازم است در زندگانی و دوران حیات خود به این مساله جامه عمل بپوشانید.

الاصفی با تاکید بر اینکه هر نسل از نسل‌های جهان اسلام باید در فکر آزاد کردن فلسطین و مسجدالاقصی باشد افزود: قدس قبله اول ما مسلمانان و یکی از پایگاه‌های بزرگ جهان اسلام است.

وی همچنین با بیان اینکه مسلمانان قدس را به عنوان یکی از مصادیق بسیار مقدس به شمار می‌آورند اظهار داشت: نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان با عنوان روز جهانی قدس یک یادگاری با ارزش از حضرت امام خمینی (ره) است و امید است که یادگاری به جای مانده از این مرد بزرگ بتواند مسلمین را به سمت قدس و فلسطین سوق دهد و نتیجه فوق‌العاده مبارک و پربرکتی را برای همه مسلمانان به دنبال داشته باشد.

این عالم نجف اشرف در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه چگونه می‌توانیم روز جهانی قدس را به عنوان نماد وحدت بین شیعه و سنی به ویژه در کشورهای سوریه و مصر قرار داده و جلوی توطئه‌های غربی را بگیریم تصریح کرد: همگان می‌دانیم که آمریکا به فکر ایجاد تفرقه مذهبی میان مسلمین است؛ آمریکا از یک سو در صدد است یک نظام دست نشانده در سوریه بر پا بکند تا بتواند از رژیم صهیونیستی حمایت کند و از سوی دیگر در تلاش است تا حزب الله را به محاصره سیاسی، اقتصادی و تسلیحاتی درآورد؛ در این میان یکی از بهترین مسائلی که می‌تواند صفوف مسلمین را در برابر آمریکا و کشورهای غربی متحد کند همانا روز جهانی قدس است.

الاصفی از روز جهانی قدس به عنوان یک فصل مشترک یاد کرد و گفت: روز جهانی قدس فصل مشترکی است که همه مسلمین به آن اعتقاد دارند؛ به عبارت دیگر هر مسلمانی که عبارت لااله الا الله را بر زبان جاری می‌سازد به مسولیت بزرگ مسلمین نسبت به فلسطین اذعان دارد و همین مساله موجب شده است آمریکا آشفتگی‌هایی را در سوریه ایجاد کند.

وی با بیان اینکه امید است به واسطه روز جهانی قدس یک روشنگری در جهان اسلام پدیدار شود، ابراز امیدواری کرد: شاید به واسطه گرامیداشت روز جهانی قدس همه رژیم‌های وابسته به آمریکا مانند عربستان، قطر و در مجموع تمام دولت‌هایی که در رکاب آمریکا قرار دارند در محاصره افکار عمومی مسلمین قرار بگیرند و از تدارک امکانات وسیع برای تخریب سوریه و اقدام علیه اسلام و مسلمانان بپرهیزند.

انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار