امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30918
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 134
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه کل مشاغل تونس امروز جمعه اعلام کرد که دولت تونس یک هفته فرصت دارد به توافقی برای ایجاد دولت شایسته ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه کل مشاغل تونس امروز جمعه اعلام کرد که دولت تونس یک هفته فرصت دارد به توافقی برای ایجاد دولت شایسته سالاری جدیدی دست یابد در غیر این صورت اتحادیه مجبور به بررسی گزینه‌های دیگری است.

اتحادیه کل مشاغل تونس که 600 هزار عضو دارد، برای میانجیگری بین حزب اسلام گرای النهضه و مخالفان لائیک در این کشور که خواهان تغییر کابینه و انحلال مجلس ملی موسسان هستند، تلاش می‌کند.

اتحادیه کل مشاغل که بیشتر به مخالفان نزدیک است راه حل میانه‌ای را پیشنهاد داده است که بر مبنای آن مجلس موسسان منحل نشود و هر چه سریع تر به تدوین پیش نویس قانون اساسی خاتمه دهد و قوانین انتخابات را نیز وضع کند اما دولت شایسته سالاری جدیدی روی کار آید.

بوعلی مبارکی، معاون رئیس اتحادیه کل مشاغل گفت: این اتحادیه گفت‌وگوهای خود را ادامه می‌دهد و اگر درخواستش برای تغییر دولت در چارچوب زمانی اعلان شده با موافقت همراه نشد آن زمان مجبور به بررسی گزینه‌های دیگری هستیم.

درگیری شدید ارتش تونس با تروریست‌ها نزدیک مرز الجزایر

از سوی دیگر درگیری‌های شدیدی پنجشنبه شب بین ارتش تونس با گروهی تروریستی نزدیک مرز با الجزایر در منطقه‌ای که هشت نظامی تونس دوشنبه گذشته کشته شدند جریان داشت.

یک منبع نظامی گفت: درگیری‌ها ادامه دارد گروه تروریستی در محاصره هستند درگیری‌ها در 16 کیلومتری شهر القصرین نزدیک کوه‌های الشعانبی جریان دارد؛ جایی که یک گروه وابسته به القاعده از دسامبر گذشته تحت تعقیب نیروهای تونسی هستند.

این منبع نظامی گفت: تروریست‌ها یا باید تسلیم شوند و یا کشته شوند.

تقویت نیروهای ارتش الجزایر نزدیک مرز با تونس

وزیر کشور الجزایر دیروز پنجشنبه گفت که ارتش این کشور نیروهای خود را در مرزهای شرقی تقویت کرده است.

داهو ولد کابلیا به خبرگزاری الجزایر گفت: ارتش الجزایر منابع و توانمندی‌های خود را در مرز شرقی این کشور به سبب مشکلات ناشی از تونس تقویت کرده است.

کابیلا اعلام کرد: تبادل اطلاعات امنیتی بین الجزایر و همسایگان این کشور به منظور مبارزه با مسائل متعددی که امنیت و ثبات منطقه را برهم می‌زند، وجود دارد.
انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها