امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3093
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 276
به گزارش فارس به نقل از شبکه الجزیره، هزاران نفر از کارگران کارخانه پوشاک بنگلادش در اعتراض به کشته شدن 200 نفر از کارگران این کارخانه بر اثر ...

به گزارش فارس به نقل از شبکه الجزیره، هزاران نفر از کارگران کارخانه پوشاک بنگلادش در اعتراض به کشته شدن 200 نفر از کارگران این کارخانه بر اثر فروریختن ساختمان، در «داکا» پایتخت بنگلادش، تظاهرات برگزار کردند.

رسانه‌های محلی گزارش کردند که جستجو برای نجات بازماندگان این حادثه همچنان ادامه دارد و آمار کشته‌ شدگان حادثه فروریختن ساختمان که روز گذشته رخ داد همچنان در حال افزایش است.

این تظاهرات گسترده اعتراضی امروز در داکا برگزار شد و هزاران کارگر بنگلادشی چوب‌هایی را به دست داشتند و شعار می‌دادند: «ما خواستار اعدام صاحبان کارخانه پوشاک هستیم».

بر اساس گزارش خبرنگار الجزیره، صاحبان کارخانه پوشاک و دفتر ساختمان انجمن صادرکنندگان مورد حمله قرار گرفتند.

روزنامه «دیلی استار» گزارش کرد که کارگران جاده را مسدود کرد‌ه‌اند و همچنین در برخی مکان‌ها به ایجاد اغتشاش و خرابی روی آورده‌اند.

این تظاهرات گسترده یک روز بعد از آن برپا شده است که یک کارخانه پوشاک فروریخت و حدود 200 نفر جان خود را از دست دادند و احتمال می‌رود که آمار تلفات همچنان بالا رود.

«محدالدین خان المگیر» وزیر کشور بنگلادش پس از بازدید از محل حادثه به خبرنگاران گفت که این ساختمان فاقد استانداردهای ساخت و ساز بوده است و مقصر این حادثه تنبیه خواهد شد.

بیش از یکهزار نفر دیگر نیز در این حادثه زخمی شدند و این در حالی است که کارگران به مدیران هشدار داده بودند که ساختمان کارخانه بسیار ناپایدار است ولی هشدارهای آنها توسط مدیران نادیده گرفته شده بود و به تراژدی بزرگی ختم شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها