امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3094
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 203
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت ساحل عاج خشونت‌ها پس از انتخابات محلی در مناطق مختلف این کشور را محکوم کرد. این ناآرامی‌ها در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت ساحل عاج خشونت‌ها پس از انتخابات محلی در مناطق مختلف این کشور را محکوم کرد.

این ناآرامی‌ها در اعتراض به نتایج انتخابات شوراهای شهر و منطقه‌ای در مناطق مختلف ساحل عاج صورت گرفته است.

معاون سخنگوی دولت ساحل عاج در پایان نشست شورای وزیران این کشور اعلام کرد: ما هرگونه اقدام خشونت آمیز را در هر نقطه‌ای از ساحل عاج محکوم می‌کنیم.

این نگرانی در محافل سیاسی و عمومی ساحل عاج وجود دارد که خشونت‌ها نیز مانند خشونت‌های پس از انتخابات سال 2010 و 2011 این کشور که 3000 کشته بر جا گذاشت، گسترش یابد.

سخنگوی دولت ساحل عاج از نامزدهای انتخابات خواست هوادارانشان را به آرامش فراخوانند و از معترضان به نتایج خواست اعتراضات خود را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند.

منابع خبری از زخمی شدن دست کم 10 تن در برخی مناطق ساحل عاج ، در اعتراضات به نتایج انتخابات محلی این کشور خبر دادند. 

معترضان با ایجاد موانع در خیابان‌ها و آتش زدن لاستیک خودروها عبور و مرور شهروندان را با مشکل روبه رو کردند و نیروهای پلیس نیز برای متفرق کردن معترضانِ هوادار نامزدهای شکست خورده در انتخابات، گاز اشک آور شلیک کردند.

از سوی دیگر حزب وابسته به لوران باگبو، رئیس جمهور پیشین ساحل عاج  نیز نتایج انتخابات را به رسمیت نشناخته است.

سخنگوی جبهه خلق ساحل عاج اعلام کرد: این حزب نتایج انتخابات محلی یکشنبه گذشته را نمی‌پذیرد.

وی با اشاره به بروز تقلب در روند برگزاری انتخابات و نتایج آن گفت که بی نظمی گسترده‌ای در حوزه‌های انتخابیه جریان داشته است.

حزب وابسته به لوران باگبو این انتخابات محلی را در اعتراض به اینکه دولت زمان برگزاری آن با معارضان رایزنی نکرده بود تحریم کردند.

این حزب معتقد است که شرایط لازم برای برگزاری شفاف و منصفانه انتخابات مهیا نبود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار