امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30952
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 80
محمدرضا منصوری در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در مورد علت حضورش در راهپیمایی اظهارداشت: امام‌خمینی(ره) از شروع ...

محمدرضا منصوری در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در مورد علت حضورش در راهپیمایی اظهارداشت: امام‌خمینی(ره) از شروع مبارزاتشان از سال 41 همیشه اعلام می‌کردند که مسئله اسرائیل و صهیونیسم مشکل جدی ماست و نخستین شعار ایشان نابودی اسرائیل بود.

وی ادامه داد: امام معتقد بودند تا غده سرطانی چرکین از منطقه پاک نشود این منطقه روی آرامش نمی‌بیند و اکنون با گذشت 50 سال از سخنان ایشان، شاهد تائید این سخنان هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه اسرائیل دشمن اصلی مسلمانان محسوب می‌شود، تصریح کرد: حساسیت این مسئله تا بدانجا است که امام در یکی از سخنرانی‌هایشان به فشار ساواک اشاره نمودند و ساواک از ایشان خواسته بود تا هرچه می‌خواهند بگویند ولی راجع به اسرائیل صحبت نکنند.

منصوری خاطرنشان کرد: شاید تا آن زمان، کشورهای دنیا توجهی به خطر اسرائیل نداشتند ولی از آن زمان ما این غده سرطانی را با روشنگری‌های امام راحل به دنیا شناساندیم.

وی در مورد تاریخچه شکل‌گیری روز قدس گفت: در سال 58 برای شکل‌گیری یک روز معنوی و جهانی، امام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به‌عنوان روز قدس برای تمام کشورهای مسلمان نامگذاری کردند و از مردم خواستند در این روز برای حمایت از آزادی قدس و فلسطین، راهپیمایی کنند و در عین حال دشمنی خود را با اسرائیل اعلام کنند.

منصوری در مورد تاثیر حضور مردم بویژه قشر فرهیخته و دانشگاهیان در راهپیمایی روز قدس، اظهار داشت: حضور تک تک افراد در راهپیمایی روز قدس موثر است و نباید یک نفر فکر کند که حضور او به تنهایی تاثیری ندارد، دانشگاهیان همواره در طول پیروزی انقلاب و از بدو شروع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیشگام بوده‌اند و حضور دانشجویان، پزشکان مهر تائیدی بر خواسته بحق مردم فلسطین و حذف اسرائیل از منطقه است.

وی تاکید کرد: در عین حال حضور ما دانشگاهیان در راهپیمایی روز قدس  با گذشت سی و چند سال تائید ایده‌ها و نظراتی است که مبنای شکل‌گیری روز قدس است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها