امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30958
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 116
سید محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره روز قدس اظهار داشت: امروز روز همبستگی مردم جهان است و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکوم ...

سید محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره روز قدس اظهار داشت: امروز روز همبستگی مردم جهان است و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکوم کردن رژیم غاصب صهیونیستی اتفاق نظر وجود دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امیدوار هستیم که در سراسر ایران و سایر کشورهای اسلامی شاهد شکوه و عظمت مردم مسلمان باشیم؛ قطعاً این گردهمایی می‌تواند پیام روشنی برای مردم دنیا داشته باشد که مرور زمان توجیه‌گر جنایات رژیم صهیونیستی نمی‌‌تواند باشد و به حضور غاصبانه آنان در سرزمین‌ فلسطین مشروعیت نمی‌بخشد.

وی با بیان اینکه هم‌‌اکنون رژیم صهیونیستی رو به افول است، ابراز داشت: اگر روزگاری این رژیم مدعی بود که شکست ناپذیر است، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ما شاهد عقب نشینی آن بودیم.

وی اضافه کرد: یکی از نمونه‌‌های بارز آن، عقب نشینی این رژیم از کشور لبنان در جنگ‌ 33 روزه، جنگ22 روزه در غزه و همچنین در جنگ هشت روزه بوده است.

حسینی ادامه داد: هم‌اکنون بسیاری از صاحب‌نظران پیش‌بینی می‌کنند که طی 10 سال آینده این رژیم محکوم به نابودی است چراکه پایه‌های آن مبتنی بر ظلم و ستم است.

وی متذکر شد: همبستگی امت اسلامی‌ می‌تواند تاثیر بسزایی را در تسریع بخشیدن به شکست این رژیم غاصب داشته باشد؛ ضمن آنکه می‌تواند موجب شود تا فلسطینی‌ها با دلگرمی بیشتری مبارزات خود را ادامه دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یادآور شد: تفرقه افکنی‌ها در سوریه و سایر مکان‌ها، خطی از سوی امریکا با هدف ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی به منظور ایجاد اختلاف میان مسلمانان است.

وی ادامه داد: با توجه به اینگونه مسائل، می‌توان به اهمیت روز قدس پی برد چراکه همبستگی مسلمانان می‌تواند به کاهش این اختلافات کمک شایانی کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وظیفه رسانه‌ها در روز جهانی قدس اظهار داشت: بدون شک رسانه‌ها دخیل و سهیم هستند و نقش بی بدیلی در اطلاع رسانی و روشنگری دارند و قادر هستند جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را تبیین کنند و همچنین اهمیت حضور مردم را بیان کنند؛ اینکه قطره‌ها در نهایت به دریا تبدیل می‌شوند.

حسینی بیان داشت:‌ از خانواده بزرگ فرهنگ و هنر این انتظار را داریم که نه تنها در راهپیمایی‌ها و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی حضور فعال داشته باشند، بلکه در ساخت و تولید آثار هنری که بیانگر مظلومیت مردم فلسطین و نشانگر جنایات بی‌رحمانه رژیم صهیونیستی است، گامی موثر بردارند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال‌های اخیر در این زمینه گام‌هایی برداشته شده است، ساخت فیلم 33 روز یک نمونه است و هم‌اکنون نیز مقدمات ساخت فیلم 22 روز نیز فراهم شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: زمینه کار در این باره بسیار زیاد است و لازم است که دولت یازدهم حمایت جدی از کارهایی که در ارتباط با فلسطین است داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها