امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3096
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری المنار، «سمیرة رجب» وزیر اطلاع رسانی بحرین نارضایتی خود را از گزارش اخیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری المنار، «سمیرة رجب» وزیر اطلاع رسانی بحرین نارضایتی خود را از گزارش اخیر وزارت امور خارجه بحرین درباره نقض حقوق بشر در این کشور عربی حوزه خلیج فارس ابراز داشت.

آمریکا در گزارش اخیر خود اعلام کرده است که چالش بزرگ در بحرین این است که شهروندان این کشور قادر به تغییر حکومت به شیوه مسالمت‌آمیز نبوده و معترضان با اتهام‌های غیر واضح بازداشت می‌شوند که این بازداشت‌ها گاهی به شکنجه بازداشت‌شدگان منتهی می‌شود.

سمیرة رجب با انتقاد از این گزارش، آن را دور از حقیقت توصیف کرده و مدعی شد که این گزارش نقش تروریست‌ها را تقویت می‌کند.

وی افزود که دولت بحرین به طور کامل اینگونه گزارش‌های متعصبانه و بدون موضوع را رد کرده و تاکید دارد که بحرین با شفافیت کامل برای اطلاع‌رسانی به جهانیان درباره پروژه اصلاحات خود کار می‌کند و به تعهدات خود درباره تطبیق مبانی حقوق بشر در مقابله با تروریسم که کشور و امنیت شهروندان را هدف قرار داده پایبند است.

وزیر اطلاع رسانی از تاسف بحرین درباره موضع وزارت امور خارجه آمریکا خبر داد و گفت: آمریکا برای حمایت از امنیت ملی خود هرگونه اقدام امنیتی را انجام می‌دهد این در حالی است که اینگونه اقدامات را برای دیگر کشورها رد می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش خود اعلام کرد که تبعیض بر اساس دین و شناسنامه و طائفه در بحرین همچنان ادامه داشته و اقدامات خشونت آمیز در این کشور همچنان ادامه دارد.

«خوان مندیز» بازرس ویژه سازمان ملل درباره شکنجه روز چهارشنبه از ناامیدی عمیق خود درباره تصمیم دولت بحرین برای لغو سفرش به این کشور که قرار بود از 8 تا 15 ماه می برگزار شود، خبر داد.

وی گفت: این بار دوم است که سفر من را به تاخیر می‌اندازند و هنوز هیچ تاریخ دیگری برای این سفر اتخاذ نشده و هیچگونه نقشه راهی برای انجام مذاکرات با مقامات ارائه نشده است.

سازمان عفو بین‌الملل طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تعویق  سفر مندیز به بحرین در این زمان نشان می‌دهد که مقامات برای تطبیق اصلاحات متعلق به حقوق بشر جدی نیست.

این سازمان همچنین از مقامات خواست تا فورا زندانیان را آزاد کرده بررسی‌های مستقلی درباره اتهامات مربوط به شکنجه بازداشت‌شدگان انجام دهند. 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار