امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۲۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30961
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»،  "جان مک‌کین" یکی از بانفوذترین سناتورهای جمهوری خواه سنای آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»،  "جان مک‌کین" یکی از بانفوذترین سناتورهای جمهوری خواه سنای آمریکا اعلام کرد که دولت آمریکا باید به تصمیم دولت روسیه برای دادن پناهندگی سیاسی به "ادوارد اسنودن" با گسترش فهرست «ماگینسکی»، اتمام طرح سپر موشکی در اروپا، گسترش ناتو، بخصوص با قبول عضویت گرجستان در این سازمان و کمک به مخالفان در داخل روسیه، پاسخ قاطع دهد.

سرویس فدرال مهاجرت روسیه روز پنجشنبه با درخواست پناهندگی سیاسی "ادوارد اسنودن" برای مدت یک سال موافقت کرد. اسنودن بعد از گذشت بیش از یک ماه بالاخره بخش ترانزیت فرودگاه «شرمتیوا» شهر مسکو را ترک نمود و پا به خاک روسیه گذاشت.

مک‌کین در بیانیه‌ای در این رابطه یادآور شد: اولین کاری که ما باید در واکنش به این اقدام روسیه انجام دهیم افزایش اسامی مقامات روسی ناقض حقوق بشر در «فهرست ماگینسکی» است. علاوه بر این ما باید همه مراحل برنامه استقرار سامانه‌های دفاع ضد موشکی در خاک اروپا را به اتمام برسانیم و با آهنگی سریع ناتو را گسترش دهیم و در این راستا حتما باید با عضویت گرجستان در این سازمان موافقت شود. همچنین واشنگتن باید در روابط خود با روسیه برخوردی واقع بینانه تر داشته باشد و در عین حال به مخالفان در داخل روسیه برای رسیدن به خواسته‌های قانونی خود کمک کند. 

ضمن اینکه "رابرت منندز" رئیس کمیته امور بین الملل سنای آمریکا نیز معتقد است که تصمیم دولت روسیه برای اعطای پناهندگی سیاسی موقت به اسنودن به روابط دو کشور آسیب خواهد رساند.

وی گفت: اسنودن یک فراری است که باید به آمریکا تحویل داده شود تا در برابر دادگاه قرار بگیرد. وی فردی آزاد نیست که مستحق دریافت پناهندگی در روسیه باشد. صرف نظر از این واقعیت که روسیه برای مدت یک سال به این فرد پناهندگی داده است و این مسئله یک ناکامی در روابط دو کشور محسوب می‌شود.

این در حالی است که "یوری اوشاکوف" مشاور رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد که سرنوشت "ادوارد اسنودن" مامور سابق سازمان سیا دارای اهمیت زیادی نبوده و نمی‌تواند در روابط روسیه و آمریکا تاثیر بگذارد.

اوشاکوف روز پنج شنبه در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص عواقب اعطای پناهندگی سیاسی موقت به اسنودن برای روسیه گفت: این مسئله دارای اهمیت چندان زیادی نیست که بتواند بر روابط سیاسی دو کشور تاثیر بگذارد.

این مقام بلندپایه کرملین تاکید کرد که روسیه به توسعه روابط با آمریکا در تمامی زمینه‌ها علاقه مند است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها