امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30962
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 177
«مفتاح لملوم» رئیس حزب وحدت و توسعه لیبی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل فارس درباره روز جهانی قدس گفت: قدس نخستین قبله مسلمانان و از اماکن مقدس برای ...

«مفتاح لملوم» رئیس حزب وحدت و توسعه لیبی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل فارس درباره روز جهانی قدس گفت: قدس نخستین قبله مسلمانان و از اماکن مقدس برای امت اسلامی به شمار می رود. قدس مکمل مکه و مدینه است. قدس نقش مهمی در زندگی مسلمانان و کسانی که به این دین باور دارند بازی می‌کند.

این فعال سیاسی لیبی افزود: ما بر این باوریم که آنچه که اکنون در قدس رخ می دهد یعنی چشم پوشی از بخشی از قدس و دادن آن به رژیم صهیونیستی جنایتی بزرگ است که در حق مسلمانان و همه نسل ها روا داشته شده است. ما باید در راستای آزادسازی بیت المقدس از دست رژیم اشغالگر فعالیت کنیم و آن را تحویل نسل‌های دیگر بدهیم.

وی با تاکید بر لزوم همدلی و همنوایی ملت‌های مسلمان به منظور آزادسازی قدس شریف از چنگال رژیم صهیونیستی، گفت: اگر ما بتوانیم بخش های اشغالی قدس را آزاد کنیم و تحویل نسل آینده بدهیم نسل آینده نیز می تواند جا پای ما بگذارند و دیگر مناطق اشغالی فلسطین را آزاد کنند و ملت مظلوم فلسطین را به حقوق شان برساند.

لملوم با انتقاد از رهبران عرب به علت اینکه هیچ اقدامی برای آزادی قدس شریف از خود نشان نداده‌اند تصریح کرد: من اکنون هفتاد سال سن دارم و در این مدت و از زمان اشغال قدس هیچ حاکم عربی را ندیدم که برای آزادسازی قدس از اشغال صهیونیست‌ها کاری کرده باشد و هیچ حاکم عربی در این زمینه جدی نیست. اگر حکام عربی و اسلامی برای آزادی فلسطین اقدامی جدی انجام می دادند اشغال قدس و سرزمین های فلسطینی تاکنون به درازا نمی کشید.

وی افزود: بنده همه حکام عرب و همه رهبران دینی عرب و و نیز بیشتر حاکمان مسلمان را در همه جهان مسئول ادامه اشغال قدس می دانم زیرا هیچ اقدام جدی برای آزادی قدس شریف از خود نشان ندادند و بیشتر حکام عرب و مسلمان که دم از حمایت از فلسطین و قدس می زنند فقط می خواهند با این مساله تجارت کند.

لملوم درباره اختلافات و فتنه‌های که در میان مسلمانان ایجاد شده تا از مساله اصلی و اساسی که همان قدس و فلسطین باشد، منحرف شوند و به آن نپردازند، گفت: برخی هستند که از ایجاد فرقه گرایی و فتنه مذهبی میان مسلمانان بهره برداری کنند و این خود ما هستیم که این فرصت را به آنها می دهیم که فتنه ایجاد کنند و از آن بهره برداری کنند.اگر ایمان ما مسلمانان قوی بود هیچ کسی نمی توانست میان ما اختلاف بیندازد و فرقه گرایی میان ما ایجاد کند.ما باید در افکار خودمان و در خودمان بازنگری کنیم زیرا خودمان فرصت را به فرصت طلبان داده ایم تا غرب و غیر غرب میان ما اختلاف و فتنه بوجود بیاورند.

دبیرکل حزب وحدت و توسعه لیبی در مورد دستیابی مسلمانان به پیروزی و آزادی قدس شریف از دست اشغالگران تاکید کرد: بی تردید در نهایت پیروزی از آن مسلمانان و مستضعفان می شود همانطور که خداوند وعده داده است.بی تردید قدس و فلسطین آزاد می شوند.باید بگویم این ما بودیم که قدس را از دست دادیم و چه بسا نسل های آینده به یاری خداوند متعال بتوانند قدس را آزاد کنند و من تردیدی در این ندارم که قدس آزاد خواهد شد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها