امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30974
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 191
مولوی «عبدالرئوف سروری» استاد دانشگاه و عضو شورای علمای حوزه جنوب غرب افغانستان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

مولوی «عبدالرئوف سروری» استاد دانشگاه و عضو شورای علمای حوزه جنوب غرب افغانستان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اهمیت مسجدالاقصی گفت که قدس شریف قبله اول مسلمانان است و روز قدس بیانگر دردهای ملتی است که بیش از 60 سال زیر انواع شکنجه های استکبار جهانی و اسرائیل غاصب دست و پنجه نرم کرده اما از آرمان‌های اسلامی خود دست برنداشته و در عین حال تسلیم زورگویان دنیا نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بزرگان دین در واقعیات تاریخی اتفاق نظر دارند اظهار داشت: روز جهانی قدس که امام راحل رحمة الله علیه بینانگذار آن می‌باشند؛ متعلق به همه دنیای اسلام است و باید مسلمانان برای دفاع از فلسطین خواب را از چشم اسرائیل و ارباب آن ربوده و خون را در رگهای آن‌ها منجمد نمایند.

استاد دانشگاه افزود: آمریکا و اسرائیل و قدرت‌های باطل، بسیار کوشش نمودند تا نقشه فلسطین محو شود اما با بیداری مسلمانان و پیروزی انقلاب اسلامی ایران همه افکارشان نقش برآب شد و امروز فلسطین تنها نیست.

عالم دینی افغان باور دارد که اگر چه آمریکا و اسرائیل با طرح نقشه راه و مذاکره برای صلح ، فلسطینی‌ها و برخی مسلمانان را سرگرم نگه داشته‌اند اما این طرح‌ها و مذاکرات نتیجه نخواهد داد.

مولوی سروری 3موضوع را در جهان اسلام بسیار مهم دانست و تصریح کرد: اولین موضوع مهم دفاع از سرنوشت اسلام است، بنابراین شاهد آن بوده و هستیم که هر وقت بی‌احترامی به ساحت اسلام صورت گرفته، همه مسلمانان با ید واحده ایستاده‌اند.

وی دومین موضوع مهم را سرزمین‌های کشورهای اسلامی مانند فلسطین دانست و همچنین در مورد سومین موضوع مهم جهان اسلام گفت: دفاع از مظلومان و ستمدیدگان امت واحده بسیار اهمیت دارد و در نتیجه وحدت بیش از پیش جهان اسلام را می‌طلبد.

عضو شورای علمای حوزه جنوب غرب افغانستان خواستار اتحاد مسلمانان برای آزادی قدس شریف شد و با پرسش‌هایی خاطر نشان کرد که غرب ادعای دموکراسی دارد اما کدام دموکراسی؟ بر سر مصر چه آوردند مگر مرسی به رای اکثریت مردم مصر انتخاب نشده بود؟ با فلسطین چه کردند و اکنون با سوریه چه می‌کنند؟

استاد دانشگاه با بیان مظلومیت کودکان فلسطینی و سکوت غرب، ادامه داد که وقتی کودکان مظلوم فلسطین زیر رگبار گلوله‌های سربازان اسرائیلی قرار دارند پس کجاست وجدان حقوق بشر و کجاست حقوق بشر؟ امروز فلسطین محک صداقت برای مسلمانان است و دروغ منادیان حقوق بشر را نشان می‌دهد، این در حالی است که دشمنان اسلام با پاشیدن تخم تفرقه و نفاق مسلمانان را به جان همدیگر می‌اندازند تا اسرائیل آرام باشد.

مولوی سروری  افزود: در این میان کسی که بیشتر از همه مقابل ظلم ایستاد و بر آن تاخت، فرزند رشید اسلام امام خمینی رحمة الله علیه و ادامه دهنده راه آن امام راحل، مقام معظم رهبری آیت‌الله خامنه‌ای است.

وی ابراز امیدواری کرد که با فرا رسیدن روز قدس مسلمانان جهان دست به دست هم دهند و با تظاهرات و راهپیمایی‌ها جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کنند.

عالم دینی افغان همه مسلمانان را به وحدت دعوت کرد و اظهار داشت که مسلمانان با وحدت و انسجام، بنیان سست کاخ نشینان استکبار را به لرزه درآورند و به مردم جهان اعلام نمایند که تا اسلام زنده است، قدس شریف نیز زنده است، تا مسلمانان بیدارند، فلسطین بیدار است و تا ظلم، ستم و کفر بیداد می کند؛ امت واحده با ندای ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم در مقابل ایشان ایستاده اند.

به امید روزی که در مسجدالاقصی نماز وحدت بخوانیم.

انتهای پیام

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها