امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30980
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۴
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، استقبال فعالان چاپ و نشر از تسهیلاتی که قرار است از محل صندوق توسعه ملی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، استقبال فعالان چاپ و نشر از تسهیلاتی که قرار است از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یابد، خوب ارزیابی می‌شود چرا که بودجه در نظر گرفته شده پشتوانه خوبی دارد.

طبق اعلام، افراد متقاضی شامل ناشران و چاپخانه‌داران (در تمام استان‌ها) که متقاضی دریافت این تسهیلات هستند با توجه به شرایط موجود می‌توانند به ستادی که در تهران تشکیل شده مراجعه کنند.

حدود 120 ناشر و چاپخانه از استان‌های مختلف در کنار 200 ناشر و چاپخانه‌دار در تهران برای دریافت این تسهیلات درخواست ارائه کرده‌اند، این درحالی است که سود 16 درصد برای بودجه اختصاص یافته 150 میلیارد تومان برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.

درخواست ناشران در قالب یک کارگروه تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد که این کار بر اساس معیارهای مشخصی انجام می‌شود؛ اولویت امر با درخواست‌هایی است که پیش از این در اولویت ارائه به صندوق توسعه ملی بوده‌اند، همچنین ناشران و چاپخانه‌دارانی که شرایط مناسبی به لحاظ فعالیت ندارند در اولویت خواهند بود.

سند همکاری 5 ساله میان صندوق توسعه ملی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دو ماه پیش یعنی 27 خرداد سالجاری تنظیم شد. این توافق در پی دستور رئیس جمهور برای ارائه تسهیلات از محل این صندوق به فعالان تولید بخش‌های مختلف چاپ و نشر صورت گرفت؛ بر این اساس قرار است تمهیداتی برای فعالسازی کارخانه‌های کاغذ در نظر گرفته شود تا شاهد رونق کاغذ سازی و کاهش قیمت کاغذ در کشور باشیم.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها