امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3099
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 165
به گزارش فارس به نقل از شبکه «الجزیره»، صدها معلم مکزیکی در اعتراض اصلاحات برنامه‌ریزی شده آموزشی به دفتر حزب حاکم حمله کردند و آن را به آتش ...

به گزارش فارس به نقل از شبکه «الجزیره»، صدها معلم مکزیکی در اعتراض اصلاحات برنامه‌ریزی شده آموزشی به دفتر حزب حاکم حمله کردند و آن را به آتش کشیدند.

معلمان مکزیک در اعتراض به اصلاح کامل نظام آموزشی تظاهرات برپا کردند و به دفاتر احزاب سیاسی در جنوب غربی مکزیک حمله کردند، پنجره‌ها را در هم‌ شکستند و دفاتر حزب حاکم این کشور را به آتش کشیدند.

معلمان معترض با شکستن شیشه‌ها به داخل دفاتر حزب حاکم انقلابی سازمانی (PRI) در ایالت «گوئررو» وارد شدند و صندلی‌ها، کاغذها و گلدان‌ها را به بیرون از پنجره پرتاب کردند.
بر اساس این گزارش، برخی از معترضان عبارات ضددولتی روی دیوار ساختمان دفاتر حزب حاکم نوشتند و برخی دیگر نیز تصاویر «انریکه پنا نیتو» رئیس‌جمهور مکزیک را پاره کردند.

معلمان گوئررو در حال مبارزه با قانونی هستند که خواستار نظارت بیشتر بر عملکرد معلمان و افزایش استانداردهای تدریس و مقابله با سوء استفاده‌های معلمان می‌شود.
طبق قانون جدید کنترل ارزیابی معلمان از اتحادیه قدرتمندان معلمان گرفته می‌شود و این قانون در صدد است مانع از اقدامات معلمان متخلفی شود که پست‌ها را به خویشاوندان خود می‌دهند یا این پست‌ها را به آنها می‌فروشند.

طبق قوانین جدید، معلمان باید برای ارتقاء رتبه خود در آزمون‌های دوره‌ای شرکت کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار