امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31003
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 76
حجت‌الاسلام سید احمد موسوی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: در مکتب اسلام دفاع از مظلوم بر ما واجب است و وقتی که آن مظلوم مسلمان باشد ...

حجت‌الاسلام سید احمد موسوی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: در مکتب اسلام دفاع از مظلوم بر ما واجب است و وقتی که آن مظلوم مسلمان باشد مسئولیت‌ها بیشتر می‌شود لذا ما باید با این دید و نگاه به مسائل بپردازیم که امروز هرکاری از توان ما بر می‌آید در چهارچوب اسلام برای دفاع از مظلوم و مظلوم مسلمان که از واجبات شرعی است، انجام دهیم.

وی ادامه داد: اسرائیل بیش از 60 سال دو امر را پیگیری کرد اول اینکه مشروعیت خودش در منطقه را تثبیت کند و دوم اینکه موضوع فلسطین را به فراموشی بسپارد و بعد از گذشت 60 سال اسرائیل با بکارگیری تمام امکانات سیاسی، نظامی، فرهنگی در غرب و آمریکا و سایر جوامع نه تنها نتوانست مشروعیت خود را ثابت کند بلکه امروز اسرائیل نسبت به دیروز متزلزل‌تر شده است.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب مردم فلسطین اظهار داشت: دومین موضوعی که در این 60 سال از سوی اسرائیل پیگیری می‌شد این است که تلاش داشت موضوع فلسطین را در این سال‌ها محدود کند و آن را توسعه ندهد، اما امروز شاهد هستیم که قضیه فلسطین از خود فلسطین به جهان عرب و جهان اسلام گسترش پیدا کرده است و کاملا جهانی شده است.

حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: اگر اسرائیل در این دو هدف خود شکست خورده است یقین بدانید که ناشی از حمایت‌هایی است که مردم از مردم فلسطین داشته‌اند و حداقل حمایت این است که در راهپیمایی به مردم فلسطین اعلام کنیم که شما تنها نیستید.

وی اظهار داشت: با حمایت از مردم فلسطین اتفاقات بزرگی در منطقه رخ می‌دهد که در جهت تضعیف اسرائیل و در جهت آزادسازی فلسطین است، به عنوان مثال می‌توان از زایش مقاومت در منطقه  نام برد چراکه اسرائیل هیچگاه ایجاد مقاومت در مقابل خود را در لبنان و فلسطین به نام جهاد اسلامی، حماس یا حزب‌الله تصور نمی کرد.

 رئیس سازمان حج و زیارت افزود: امروز می‌توانیم ببینیم که تولد مقاومت ناشی از حمایت‌های مردمی است که یکی از این حمایت‌های مردمی شرکت در راهپیمایی است که نشان می‌دهد چقدر این مقاومت اسرائیل را ذلیل کرده است.

حجت‌الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: اسرائیل که در گذشته شعار از نیل تا فرات می‌داد با خلق مقاومت امروز اسرائیل در فکر ایجاد امنیت در درون اسرائیل است که حتی قادر نیست آن را هم انجام دهد.

وی بیان داشت: لذا ما برای آنکه دید خود را وسیع‌تر کنیم باید ببینیم که اصلا اسرائیل برای چه بوجود آمده است؟ ایجاد آن در منطقه به دو دلیل است: یک دلیل آن غارت ثروت‌های منطقه است و ثروت منطقه این نیست که آمریکا یا غرب به طور علنی ثروت‌های منطقه را غارت کنند بلکه هم اکنون اگر وضع کشورهای منطقه را نگاه کنید متوجه می‌شوید که چند درصد از نفت موجود در منطقه برای رفاه مردم مسلمان هزینه می‌شود و چند درصد آن غارت می‌شود؟.

وی ادامه داد: امروز مردم منطقه مانند عراق در فقر و بدبختی به سر می‌برند در صورتیکه خداوند آنها را روی دریای منابع غنی قرار داده است و اسرائیل دست نشانده‌ای است که این غارت‌ها را انجام دهد و دلیل دوم وجود اسرائیل در منطقه این است که بر منطقه حاکمیت داشته باشند.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب مردم فلسطین افزود: امروز آیا تصور می‌کنید در کشورهای اطراف ما مردم آن کشورها بر سرزمین خود حکومت می‌کنند در صورتیکه اینطور نیست بلکه فرد مزدوری را در کشورهای منطقه قرار داده‌اند تا بیشتر بتوانند به غارت و چپاول خود ادامه دهند و بیشتر فرهنگ خود را تحکیم کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها