امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31042
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آنار قدیر لی» در این مصاحبه اذعان کرد: بسته شدن کلینیک امام علی (ع) هیچ ربطی به وزارت بهداشت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آنار قدیر لی» در این مصاحبه اذعان کرد: بسته شدن کلینیک امام علی (ع) هیچ ربطی به وزارت بهداشت ندارد و وزارت بهداشت جمهوری آذربایجان از این مساله بی اطلاع است.

این مقام وزارت بهداشت جمهوری آذربایجان بدون اشاره به بیست سال خدمات بدون چشم داشت نمایندگی کمیته امداد در باکو و درخواست شهروندان آذری برای ادامه فعالیت کلینیک امام علی گفت: بسته شدن این درمانگاه با خط وزارت بهداشت و درمان نبوده است.

تحت تاثیر فشارهای جمهوری آذربایجان فعالیت کلینیک طبی امام علی وابسته به نمایندگی کمیته امداد امام خمینی در جمهوری آذربایجان که خدمات رایگان پزشکی به نیازمندان ارایه می‌کرد، بعلت عدم تمدید مجوز از سوی باکو از 26 خرداد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، در اطلاعیه‌ای که بر درب نمایندگی کمیته امداد امام خمینی در باکو زده شده، آمده است: بعلت عدم تمدید مجوز کلینیک طبی امام علی، فعالیت آن متوقف شده و رایزنی با ارگانهای ذیربط جمهوری آذربایجان برای اخذ مجوز و از سرگیری فعالیت این مرکز ادامه دارد.

فعالیت آزادانه ده‌ها موسسه باصطلاح خیریه غربی و صهیونیستی در جمهوری آذربایجان و متقابلاً توقف فعالیت کلینیک پزشکی امام علی که روزانه به دهها شهروند نیازمند آذری خدمات پزشکی رایگان ارایه می‌داد، موجب ناخرسندی مردم جمهوری آذربایجان شده است.

علیرغم اینکه این کمک‌ها بارها از سوی مرحوم حیدر علی اف رئیس جمهوری اسبق جمهوری آذربایجان مورد تقدیر قرار گرفته بود؛ نمایندگی کمیته امداد امام خمینی در 2 سال اخیر بمانند برخی دیگر نمایندگی‌های کشورمان با اقدامات غیر دوستانه و غیر مسئولانه جمهوری آذربایجان مواجه شده است.

آنار قدیر لی سخنگوی وزارت بهداشت و درمان جمهوری آذربایجان در خصوص کلینیک هلال احمر ایران در باکو نیز گفته است: فعالیت این کلینیک به خاطر اتمام زمان مجوز آن متوقف شده است. آنها برای اخذ مجوز جدید به وزارت بهداشت و درمان مراجعه کرده‌اند. وزارت بهداشت بر اساس آئین نامه‌های اجرایی این کلینیک را بازرسی کرده و مشخص شده برخی از اطاق‌ها استاندارد نبوده است. 

وی افزود: در خصوص این نواقص به مدیریت درمانگاه اطلاع داده‌ایم و آنها برای رفع نواقص مذکور کلینیک را برای تعمیر بسته‌اند، پس از رفع نواقص دوباره به این وزارتخانه مراجعه خواهد شد و وزارت بهداشت درخواست آنها را بررسی خواهد کرد.

اظهارات این مقام آذری در شرایطی است که جولای سال گذشته «شرین پولینی» رئیس نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در جمهوری آذربایجان با ارسال نامه‌ای از فعالیت نمایندگی هلال احمر ایران در باکو در کمک به خانواده‌های افراد بی سرپرست و آوارگان و مفقودین جنگ قره باغ تقدیر کرد.

در این نامه از خدمات رایگان و پیشرفته درمانی و بهداشتی نمایندگی هلال احمر ایران برای آوارگان و خانواده‌های بی سرپرست که در چارچوب "برنامه کمک به خانواده‌های مفقودگان" صورت گرفته است، تقدیر شده است.

شرین پولینی رئیس نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در جمهوری آذربایجان همچنین ابراز امیدواری کرد که این خدمات رسانی ادامه یابد.

نمایندگی هلال احمر ایران در باکو حدود دو دهه است که با مجوز وزارت بهداشت جمهوری آذربایجان فعالیت می‌کند و با همکاری کمیته دولتی آوارگان جنگی خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به افراد بی بضاعت و خانواده‌های آوارگان جنگی ارایه می‌کند.     

«ایوا فرانسوادکوق»، مدیرکل کمیته بین‌المللی صلیب سرخ  نیز چندی پیش با اشاره به کمک‌های نوع دوستانه جمعیت هلال احمر ایران به مستمندان و آوارگان جنگی جمهوری آذربایجان اعلام کرده بود: ویژگی مهم این کمک‌ها آن بوده است که اولاً مستمر بوده و ثانیاً در جلوی دوربین‌ها و با اهداف تبلیغاتی صورت نگرفته است.

 

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها