امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31063
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «روشن احمدلی» رئیس حرکت مقاومت اسلامی قره باغ با تاکید بر اینکه روز قدس تنها روز وحدت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «روشن احمدلی» رئیس حرکت مقاومت اسلامی قره باغ با تاکید بر اینکه روز قدس تنها روز وحدت مسلمانان نیست بلکه روز وحدت انسانیت و اعتراض به کشتار انسانهای بیگاه و اعتراض به تجاوز گری است.

وی با اشاره به تاریخ اشغال فلسطین و نقض قوانین بین‌المللی توسط صهیونیست‌ها، افزود: مراسم‌های این روز باید در تمامی کشورهای جهان از جمله در جمهوری آذربایجان مورد توجه قرار گیرد چرا که روز قدس نوعی سمبل برای اعتراض به همه نوع اشغالگری است.

«عاکف حیدرلی» معاون حزب اسلام جمهوری آذربایجان با تاکید بر اینکه قدس و فلسطین سرزمین پیامبران الهی است، گفت: مساله قدس مربوط به همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان است.

وی افزود: حمایت از قدس یعنی حمایت از تمامی ارزشهای مهم انسانی نظیر آزادی، عدالت و اخلاق.

حیدرلی ادامه داد: روز قدس تنها روز تلاش برای آزادی یک خاک یا سرزمین نیست، بلکه روز اعتراض به ظلم و ظالم است، روز قدس روز مقاومت و اعتراض به اشغالگری است و آنچه امروزه به وسیله استکبار جهانی در افغانستان، عراق و سوریه می‌گذرد، اهمیت روز قدس را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: امام خمینی با ژرف بینی، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را بنام روز قدس نامگذاری کرد، و امروز جهانیان روز قدس را روز مقاومت و مبارزه با ظلم می دانند، و ما نتایج این مقاومت را می‌بینیم. 

«روشن نوروز اوغلو» رئیس انجمن دوستی ایران و آذربایجان نیز با تاکید بر اینکه با گذشت زمان اقبال مردم جهان به روز قدس بیشتر شده است، افزود: روز قدس روز مبارزه با تروریسم و اشغالگری است.

وی با اشاره به تلاشهای یکی دو سال اخیر دولت باکو برای گسترش مناسبات با فلسطین گفت: در جمهوری آذربایجان نیز توجه به روز قدس در حال افزایش است، چرا که بیست درصد از سرزمین جمهوری آذربایجان نیز در اشغال می باشد و آنها مصائب اشغال را از نزدیک می‌بیند. 

«نورسته ابراهیم اوا» رئیس شورای بانوان حزب اسلام نیز با اشاره به اینکه از شرق تا غرب عالم مسلمانان و آزادیخواهان جهان روز قدس را گرامی می‌دارند، یادآور شد: این بدلیل نفوذ و محبوبیت جهانی امام خمینی است.

وی افزود: مسلمانان جمهوری آذربایجان نیز با تاسی از پیام امام خمینی معتقدند که روز قدس روز فریاد آزادی انسانها، آزادی ایمان، آزادی خاک و وطن و انزجار از اشغالگری می‌باشد.

«قابیل جمال زاده» استاد دانشگاه نیز هدف امام خمینی از نامگذاری روز قدس را ایجاد وحدت بین مسلمانان و کوتاه کردن دست دشمنان اسلام از اشغال سرزمینهای اسلامی از جمله فلسطین دانست.

«وصال حتم اف» رئیس اتحادیه بیر لیک آذربایجان نیز افزود: گرامی داشتن روز قدس و اعتراض به اشغالگری بنوعی عبادت محسوب می شود، این روز نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه حتی در کشورهای غیر اسلامی نیز گرامی داشته می شود، چرا که قدس سمبل اعتراض به ظلم است.

وی ادامه داد: برای مردم جمهوری آذربایجان که قره باغ شان در اشغال است، گرامیداشت روز قدس و اعتراض به تجاوزگری اهمیت مضاعفی دارد.

«حاجی آقا نوری» رئیس سابق حزب اسلام نیز گفت: تا زمانیکه قدس در اشغال باشد، اشغال در بخشهای دیگری از اراضی کشورهای اسلامی ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه امروز سوریه به علت حمایت از قدس و فلسطین مورد هجمه دشمنان جهان اسلام قرار گرفته است، افزود: جای تاسف است که کشوری مانند ترکیه که ادعای حمایت از فلسطین دارد علیه سوریه که در خط مقاومت و حمایت از فلسطین است، فعالیت می‌کند.

«الشن مناف اف» رئیس حزب دموکراتیک چپ جمهوری آذربایجان نیز تاکید کرد: برگزاری باشکوه مراسم‌های قدس در هر سال نشاندهنده تشدید اعتراض‌های جهانی به اشغالگری رژیم صهیوینستی است.

«سردار حاجی حسنلی» فعال اسلامی در آذربایجان نیز افزود: مسلمانان و آزادیخواهان جهان با اعتراض به اشغال قدس، در واقع به اشغال در دیگر نقاط جهان نیز اعتراض می‌کنند و از این رو روز قدس، روز اعتراض به اشغال قره باغ نیز است.

«آتام اوغلان محمداف» استاد دانشگاه نیز با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی سازمان آزادیبخش فلسطین در سفارت سابق رژیم صهیونیستی در تهران مستقر شد، گفت: حمایت از مظلومان فلسطین سیاست رسمی ایران می‌باشد که این سیاست توسط مسلمانان و آزادیخواهان جهان مورد استقبال قرار گرفته است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها