امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31068
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 162
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «جروزالم‌پست»، مجلس سنای آمریکا پیشنهاد اصلاحی حزب «تی پارتی» برای قطع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «جروزالم‌پست»، مجلس سنای آمریکا پیشنهاد اصلاحی حزب «تی پارتی» برای قطع کمک‌های امنیتی واشنگتن به قاهره را رد کرد. در واقع، این اصلاحیه که 86 نماینده علیه آن رای دادند، تلاش «رند پل»، سناتور جمهوریخواه از حزب «تی‌پارتی» بود تا این 1.5 میلیارد دلار برای بازسازی پل‌ها و جاده‌های مخروبه در سراسر آمریکا سرمایه‌گذاری شود.

رند پل که در طیفی از مسائل سیاست خارجی، خود را طرفدار عدم مداخله در سیاست کشورهای دیگر قلمداد می‌کند، در صحن مجلس سنا گفت: رئیس جمهور میلیاردها دلار را به شکل تانک‌ها و هواپیماهای جنگی پیشرفته برای مصر ارسال می‌کند در حالی که دیترویت ورشکسته شده است.

وی لایحه مدنظر خود را شفاف و بدون ابهام خواند و افزود: قانون آمریکا درباره کمک‌های خارجی، کمک به دولت‌های خارجی که در آنها کودتای نظامی رخ داده، را منع می‌کند.

با این حال، بر اساس این گزارش، دولت اوباما از بیان اینکه آیا 3 جولای در مصر کودتا رخ داده و محمد مرسی، رئیس جمهور این کشور به دست ارتش از سمت خود خلع شده است، خودداری می‌کند.

سناتور باب کروکر، عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا با سخنان رند پل هم عقیده است با این حال، علیه لایحه مدنظر او رای داده.

وی در این باره گفت: با توجه به شرایط اقتصادی‌ای که با آن روبرو هستیم، ناخشنودی شهروندان ما از کمک‌های خارجی قابل درک است بنابراین ما وظیفه داریم توضیح دهیم چرا مقامات آمریکا در جهان، در بسیاری از موارد می‌کوشند مانع حضور ما در درگیری‌هایی شوند که بسیار پرهزینه‌تر خواهد بود.

وی افزود: ما باید دستی باشیم که مصر را به سمت انتقال مسالمت‌آمیز به سوی دموکراسی سوق می‌دهد بدون اینکه به منافع ما یا امنیت اسرائیل لطمه وارد شود، به ویژه زمانی که شرایط در منطقه مانند امروز است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها