امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 31069
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 135
«حمید رضا مختص آبادی» سرکنسول ایران در استان بصره در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد افزود : مسلمانان در ...

«حمید رضا مختص آبادی» سرکنسول ایران در استان بصره در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد افزود : مسلمانان در سراسر جهان در جمعه آخر ماه مبارک رمضان به ندای امام خمینی(ره) بنده صالح خدا گوش فرا می‌دهند و همانگونه که ایشان جمعه پایانی ماه رمضان را روز جهانی قدس نامیدند، مسلمانان باوفا نیز به این ندا لبیک گفته و برای مبارزه با اشغالگران صهیونیست در این روز با برگزاری تظاهرات در واقع با ایشان تجدید عهد می کنند.

وی در ادامه گفت: تظاهرات و راهپیمایی‌هایی که در جهان اسلام به مناسبت این روز برپا می شود، بیانگر خشم ملت‌ها از رژیم صهیونیستی غاصب و اشغالگر است.

مختص آبادی در ادامه افزود: امام راحل (ره) به این دلیل روز جمعه را روز جهانی قدس نامید تا از طرفی مسلمانان را محافظت کند و از سوی دیگر به امت اسلامی فرصت داد تا در عمل در قبال آزادی قبله نخست خود گام بردارند.

سرکنسول ایران در بصره در ادامه سخنان گفت:‌ روز قدس یعنی جدایی حق از باطل و پیروزی مظلوم بر ظالم. اهمیت این روز در گذشت زمان و بعد از خطرهایی آشکار می‌شود که امت اسلامی با آن روبرو شده و می‌شود. روز قدس یعنی تاکید بر اصول و مبانی که شهدا به خاطر آنها کشته شدند. اصولی که می‌گویند، فلسطین از دریا تا رود به ملت فلسطین باز می‌گردد، در واقع آنها با تکیه بر شعار آزادی فلسطین از دریا تا رود جان خود را ایثار کردند.

مختص آبادی تاکید کرد: روز جهانی قدس اتفاقی است که هر سال یکبار در مخالفت با اشغال قدس از سوی رژیم صهیونیستی برگزار می‌شود و در این روز در سرتاسر جهان تظاهرات اعتراض آمیزی علیه این رژیم برگزار می‌‌شود.

از سوی دیگر «خلف عبدالصمد» رئیس شورای استانداری بصره هم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد به نوبه خود اعلام کرد:‌ فریاد امام خمینی (ره) بیانگر وجدان و ضمیر امت اسلامی است و تلاش دارد توجه تمامی مسلمانان در سراسر جهان را به مسئله انسانی «فلسطین اشغالی» جلب کند.

رئیس شورای استانداری بصره اجرای عملی این فریاد را مبتنی بر بازگشت حق به اهل آن دانست.

عبدالصمد ضمن اشاره به اینکه بزرگداشت چنین روزی توسط امام آن هم چند ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بیانگر اهمیت مسئله فلسطین از دیدگاه آن حضرت دانست و تاکید کرد: این روز فقط مختص مسلمانان نیست، بلکه روزی جهانی به شمار می‌آید، چون این قضیه بعد جهانی نبرد میان حق و باطل را به تصویر می‌کشد.

وی تاکید کرد که این روز جهانی همچون چراغی است که هر سال برای مبارزه با رژیم صهیونیستی شعله‌ور می‌شود و در واقع تاکیدی است بر حقانیت فلسطین از دریا تا رود است.

از سوی دیگر شیخ «محمد فلک»، نماینده آیت الله سیستانی در بصره نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد اذعان کرد: ‌اتفاقاتی که امت اسلامی در حال حاضر با آن مواجه است، سهمگین است.

وی افزود: ما شاهد قطع شدن پیوند و روابط گروه‌ها و طوایف مختلف از مسلمانان با یکدیگر هستیم، به عنوان مثال کشور مصر در آستانه جنگ داخلی است، لیبی در آستانه جنگ شهرها است و همچنین سوریه که وضعیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست.

نماینده آیت الله سیستانی در بصره گفت: در عراق نیز افراد زیادی یکی پس از دیگر به دست گروه‌های تروریستی و تکفیری قربانی می‌شوند. همه کشورهای منطقه با مشکلاتی رو به رو هستند که تمام این مشکلات و چالش‌ها با وحدت قابل رفع است، ولی بزرگترین قضیه، قضیه فلسطین اشغالی و اتفاقاتی است که در مناطق اشغالی روی می‌دهد که از جمله آن گرسنگی اهالی آن، در جهل و بی‌سوادی نگه داشتن آنها و یهودی کردن قدس است.

محمد فلک از سرکنسولگری ایران در بصره تشکر و قدردانی کرد که این فرصت را فراهم کرد که تا این روز بزرگ را جشن گرفته و بزرگ داشته شود.

وی با اشاره به اینکه روز جهانی قدس 30 سال گذشته توسط امام خمینی نامگذاری شد، تاکید کرد:‌ اقدام ایشان مبنی بر نامگذاری آخرین جمعه از ماه رمضان نشانگر قدرت و موفقیت امام راحل است و ما نیز برای محقق شدن آن باید تابع خط مشی امام راحل (ره) باشیم.

روز جهانی قدس برای نخستین بار به گفته امام خمینی در سال 1979 بزرگداشته شد و یکی از سخنان مشهور ایشان در این خصوص این است که من از مسلمانان سراسر جهان می‌خواهم تا آخرین جمعه از ماه با فضیلت رمضان را به عنوان روز قدس نهادینه کنند. این روز اعلام همبستگی فراملی میان مسلمانان در حمایت از حقوق مشروع ملت مسلمان فلسطین است.

این درحالی است که مرجعیت دینی در عراق نیز قضیه فلسطین را بزرگترین مسئله جهان اسلام دانست که برای تحقق آن باید از خط مشی امام راحل پیروی و آن را ادامه داد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها