امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3107
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه امروز در برنامه ارتباط مستقیم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه امروز در برنامه ارتباط مستقیم خود با شهروندان کشورش به تشریح سیاست خارجی روسیه پرداخت.

پوتین یادآور شد: برخی سردی‌ها در روابط با آمریکا از زمان حوادث عراق، زمانی که از ما خواسته شد تا فعالانه در این ماجراجویی شرکت کنیم و ما آن را رد کردیم، آغاز شد و بعد حوادث لیبی و مخالفت مسکو با اقدامات غرب در این کشور رخ داد و بعد از آن هم شاهد وقایع مشابه در سایر نقاط جهان بودیم. 

رئیس‌جمهوری روسیه افزود: ما شاهد گسترش هرج و مرج در بسیاری از کشورها هستیم و معتقدیم که مواضع آمریکا در این رابطه اصلا درست نیست، البته این بدان معنا نیست که ما باید روابط خود را با این کشور بهم بزنیم.

پوتین یادآور شد: اروپا استانداردهای خاص خود را دارد و آمریکا هم همینطور. ولی ما دارای جامعه متفاوتی هستیم. روسیه کشوری بزرگ با جمعیتی شامل ملیت‌ها و ادیان مختلف است. آنچه که در غرب به اجرا در می‌آید، در جامعه روسیه قابل اجرا نیست. بنابراین نباید از یکدیگر انتظار بی مورد داشته باشیم. البته این به معنی آن نیست که ما نباید به دنبال نزدیک کردن مواضع یکدیگر و رسیدن به توافق باشیم.

رئیس‌جمهوری روسیه در تفسیر «جنگ فهرست‌ها» با آمریکا تاکید کرد که این روسیه نبود که آغاز کننده این تیرگی در روابط بود. این آمریکا بود که در ابتدا «قانون ماگینسکی» را به تصویب رساند، آنها این ماجرا را شروع کردند و هیچکس نمی‌تواند توضیح دهد که براستی دلیل واقعی این مسئله چه بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها